“Esam dzirdējuši, ka pirmajos mēnešos mazuļi labi reaģē uz izteikti kontrastējošiem rakstiem. Kā lai izveidojam bērnistabu, kas rosinās mazuļa maņas, bet nebūs pārāk satraucoša?”

Pirmie mazuļa dzīves mēneši ir aizraujošs straujas attīstības laiks. Jo sevišķi tas attiecināms uz mazuļa redzi. Sākotnēji redze būs neskaidra, bet drīz vien mazulis redzēs melno un balto krāsu un vēlāk arī citas krāsas.

Uzlabojoties redzei, mazuļi labi reaģē uz košām krāsām, rakstiem un formām. Iekļaujot šos elementus bērnistabas iekārtojumā, palīdzēsi mazulim koncentrēt uzmanību un viennozīmīgi radīsi modernu rezultātu.

Piedāvājam piecas izteikti kontrastējošu toņu idejas, kas piesaistīs mazuļa iztēli un radīs mājīgu un ērtu noskaņu.

Apaļi raksti rada pacilājošu sajūtu, tādēļ tie ir ideāli piemēroti mazuļa bērnistabai. Izmanto ūdens glāzi kā šablonu un uzkrāso gaišus punktus uz sienas augšējās daļas, lai gultiņā guļošais mazulis tos redzētu.

Punktu trakums

Apaļi raksti rada pacilājošu sajūtu, tādēļ tie ir ideāli piemēroti mazuļa bērnistabai. Izmanto ūdens glāzi kā šablonu un uzkrāso gaišu punktus uz sienas augšējās daļas, lai gultiņā guļošs mazulis tos redzētu.

Gaiši, skābi dzeltenie toņi, piemēram, citrona un dzeltenzaļais, lieliski atdzīvinās neitrālu toņu salikumu. Dramatiskākam efektam, krāso tos uz ogļu pelēkas akcenta sienas — dzeltenie punkti izskatīsies kā mēneši naksnīgās debesīs..

Kurus toņus?
F8.18.76
X9.06.79
B5.14.62

Bērnistabas iekārtošanas panākumu atslēga ir līdzsvara radīšana, kombinējot klusinātus toņus ar spilgti krāsainiem toņiem.

Izmanto papildinošus toņus

Kontrastējoši toņi, kas tiek dēvēti arī par papildinošiem toņiem, krāsu aplī atrodas viens pret otru. Apsver oranžo un zilganzaļo, dzelteno un zilo, zaļo un rozā toni.

Bērnistabas iekārtošanas panākumu atslēga ir līdzsvara radīšana, kombinējot klusinātus toņus ar spilgti krāsainiem toņiem. Nokrāso atsevišķas sienas vai uzkrāso horizontālu svītru vidusdaļā un izmanto atšķirīgus toņus augšdaļā un apakšdaļā, lai radītu modernu dizainu.

Ja neesi pārliecināts par toņu kombināciju, lejupielādē lietotni Sadolin Visualizer viedtālrunī vai iPhone tālrunī, lai redzētu tūlītēju priekšstatu par to, kā izskatīsies nokrāsotā istaba. Pavērs tālruni pret sienu, ko vēlies krāsot, un pieskaries ekrānam.

Kurus toņus?
F1.17.82
N7.31.40
Q4.24.63
F2.35.75

Ja īsti nezini, ar ko sākt, pamēģini izvēlēties divus vienas krāsas toņus un vienu vai divus kontrastējošus toņus. Piemēram, vari kombinēt oranžo un tirkīza toni.

Bloku elementi

Vēl viens veids, kā mazulim radīt aizraujošu telpu, ir krāsot blakus izvietotus lielus košus laukumus, ko dēvē arī par krāsu blokiem.

Ja īsti nezini, ar ko sākt, pamēģini izvēlēties divus vienas krāsas toņus un vienu vai divus kontrastējošus toņus. Piemēram, vari kombinēt siltu vara oranžo un košu koraļļu oranžo toni ar tirkīza zilo vai dūmakainu ceriņkrāsas toni, vai arī piesātinātu purpura toni ar meža zaļo toni.

Kurus toņus?
B6.47.41
A8.39.35

Lai radītu efektu, nav nepieciešams noklāt ar rakstu visu sienu. Raksti negaidītās vietās, piemēram, galda kājas ar zilām un pelēkām svītrām vai rombveidīgas formas bufetes vai atvilktnes iekšpusē, piešķirs toņu salikumam dizainera cienīgu noskaņu.

Nedaudz krāsas spēcīgam efektam

Lai radītu efektu, nav nepieciešams noklāt ar rakstu visu sienu. Raksti negaidītās vietās, piemēram, galda kājas ar zilām un pelēkām svītrām vai rombveidīgas formas bufetes vai atvilktnes iekšpusē, piešķirs toņu salikumam dizainera cienīgu noskaņu.

Kurus toņus?
B6.47.41
S6.54.34
K9.60.43

Koša toņa, piemēram, neona rozā, kompensēšana ar klusinātāku krāsu, piemēram, pelēko, ir lielisks veids, kā parotaļāties ar bērnistabas toņu salikumu, neradot pārāk lielu piesātinājumu.

Radi līdzsvaru

Koša toņa, piemēram, neona rozā, līdzsvarošana ar klusinātāku krāsu, piemēram, pelēko, ir lielisks veids, kā parotaļāties ar bērnistabas krāsu salikumu, neradot pārāk lielu piesātinājumu. Pievieno nedaudz kontrastējošas oranžās krāsas, lai pilnveidotu glīto, bet stimulējošo dizainu.

Kurus toņus?
Y6.24.52
SN.02.77

Noderīgs padoms

Rosini mazuļa redzi un veicini taustes attīstību, izmantojot dažādus apdares materiālus. Apvieno mīkstus gultas piederumus ar rupja adījuma segu un izvēlies samta vai zīdainus spilvenus.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
C7.49.50
X9.06.79
SN.02.77
Q4.24.63