“Mums patīk uzņemt viesus, bet ēdamtelpas sienas ir diezgan vienmuļas. Vai varat ieteikt efektīgas toņu idejas, kas atstās iespaidu uz mūsu viesiem?”

Saskaņā ar AkzoNobel veiktā pētījuma rezultātiem, aptuveni 25% mājokļu īpašnieki jūtas tik apkaunoti dēļ vienmuļā iekārtojuma, ka nevēlas aicināt viesus.

Neļauj izbalējušai sienu krāsai ietekmēt tavu sociālo dzīvi — skaistas krāsas kārta ir ātrs un vienkāršs veids, kā izveidot jauku un omulīgu ēdamtelpu, ko ar lepnumu varēsi izrādīt viesiem.

Dažas krāsainas idejas, kas radīs satriecošu efektu uz sienām, neatkarīgi no tā, vai ēdamtelpa ir daļa no atvērta plānojuma istabas, vai pilnība atsevišķa istaba.

Silti un mirdzoši zelta toņi, piemēram, kapara zelts, ir ideāli piemēroti, lai izveidotu omulīgu atmosfēru ēdamistabā.

1. Midasa pieskāriens

Silti un mirdzoši zelta toņi, piemēram, kapara zelts, ir ideāli piemēroti, lai izveidotu omulīgu atmosfēru ēdamistabā. Šis tonis izstaro laimi un pozitīvu enerģiju, un ir ideāls izsmalcinātības un omulības līdzsvars. Izmanto to kā akcenta toni sienai, lai radītu istabā siltu noskaņu, vai apvieno to ar citiem dzeltenās vai oranžās krāsas toņiem, piemēram, dzintara, gaiši dzeltenu vai terakotas toni, lai izveidotu spēcīgu kontrastu.

Alvas pelēkas sienas un mūsdienīgas mēbeles ir atsvaidzinātas ar sārtiem akcentiem. Maigie toņi rada siltu un intīmu noskaņu, savukārt neitrāli toņi, kas izmantoti pārējā istabas daļā, rada nomierinošu efektu.

2. Silta un mūsdienīga

Viens no vieglākajiem veidiem, kā izveidot omulīgu ēdamistabu, ir izvēlēties siltos toņus. Siltie toņi pastiprina noskaņu telpā, vienlaikus radot mierinošu efektu. Alvas pelēkas sienas un mūsdienīgas mēbeles ir atsvaidzinātas ar sārtiem akcentiem. Maigie toņi rada siltu un intīmu noskaņu, savukārt neitrālie toņi, kas izmantoti pārējā istabas daļā, rada nomierinošu efektu.

Apvieno greznus purpura un piesātinātus sarkanos toņus, lai izveidotu grandiozu un krāšņu ēdamtelpu. Izmanto piesātinātu purpura toni sienām un papildini to ar tumšsarkaniem akcentiem, lai izveidotu efektīvu istabas centrālo elementu.

3. Lielas cerības

Apvieno greznus purpura un piesātinātus sarkanos toņus, lai izveidotu grandiozu un krāšņu ēdamtelpu. Izmanto piesātinātu purpura toni sienām un papildini to ar tumšsarkaniem akcentiem, lai izveidotu efektīvu istabas kompozīcijas centru ar uzmanību piesaistošu un patīkamu kontrastu. Izmanto zelta svečturus un piesātinātus samta spilvenus, lai papildinātu luksusa noskaņu.

Ja vēlies izveidot tradicionālu, glītu ēdamistabu, vari smelties iedvesmu Francijas lauku romantiskumā. Apvieno svaigus, klasiskus pelēkos toņus ar krītainiem, pieklusinātiem pasteļtoņiem, piemēram, violetu un ceriņkrāsas.

4. Patiesi glīta

Ja vēlies izveidot tradicionālu, glītu ēdamistabu, vari smelties iedvesmu Francijas lauku romantiskumā. Apvieno svaigus, klasiskus pelēkos toņus ar krītainiem, pieklusinātiem pasteļtoņiem, piemēram, violetu un ceriņkrāsas. Apvieno šos nomierinošos toņus un pilnveido dizainu ar tādiem iekārtojuma elementiem kā kaltiem dzelzs krēsliem un raupja lina galdautiem.

Piesātināti brūni un dzeltenbrūni zelta toņi ir apvienoti ar gaišākiem toņiem, lai izveidotu uzmanību piesaistošu krāsu plūduma efektu. Tas ir lielisks veids, kā ēdamistabā radīt dramatiskumu, it sevišķi, ja telpa ir neliela.

5. Izvēlies spilgtumu

Vai sapņo par ēdamistabu, kas radīs tūlītēju satriecošu efektu? Viens no vieglākajiem veidiem, kā radīt tūlītēju iespaidu, ir izveidot sienu ar krāsainiem akcentiem. Piesātināti brūni un dzeltenbrūni zelta toņi ir apvienoti ar gaišākiem toņiem, lai izveidotu uzmanību piesaistošu krāsu plūduma efektu. Tas ir lielisks veids, kā ēdamistabā radīt dramatiskumu, it sevišķi, ja telpa ir neliela vai vēlies nokrāsot tikai vienu sienu.

Ja ēdamtelpa ir daļa no lielākas atvērtā plānojuma istabas, vari to nodalīt ar izteiksmīgu un košu krāsu efektu.

7. Nodali telpu

Ja ēdamtelpa ir daļa no lielākas atvērtā plānojuma istabas, vari to nodalīt ar izteiksmīgu un košu toņu efektu. Izvēlies vienu toni visai istabai un izcel ēdamtelpu ar horizontālām svītrām. Ja vēlies radīt mūsdienīgu dizainu, sapludini svītru malas un izvēlies kontrastējošus toņus, lai radītu jautrāku noskaņu.

Dzīvīga koraļļkrāsa ar oranžu nokrāsu ir pacilājošs un jautrs tonis, kas atdzīvinās ēdamistabu, pārāk nepiesātinot telpas krāsojumu.

7. Koraļļu rifs

Ja ēdamistabu izmanto ģimenes maltītēm un oficiālām pusdienām, pārliecinies, vai izvēlētais toņu salikums ir piemērots ikdienas un formālām situācijām. Dzīvīga koraļļkrāsa ar oranžu nokrāsu ir pacilājošs un jautrs tonis, kas atdzīvinās ēdamistabu, pārāk nepiesātinot telpas krāsojumu. Ideāli piemērots ēdamistabām, kas tiek pastāvīgi izmantotas.

Noderīgs padoms

Joprojām nezini, kuru toni izvēlēties? Izmēģini Sadolin Visualizer. Aplikācija sniedz tūlītēju digitālu nokrāsotās istabas priekšskatījumu. Tādējādi vari redzēt toņu salikumu, pirms vēl esi pasūtījis krāsas.

Tās lietošana ir ļoti vienkārša. Atliek tikai pavērst viedtālruni vai planšetdatoru pret sienu, ko vēlies krāsot, izvēlēties toņus, ko vēlies izmēģināt, un ekrānā pieskarties sienām, ko vēlies krāsot.

Aktuālās krāsas