“Mani uztrauc doma, ka mazulis pārāk ātri izaugs, un bērnistaba viņam vairs nebūs piemērota. Vai varat ieteikt toņu kombinācijas, kas būs piemērotas, arī mazulim paaugoties?””

Bērni izaug ātri. Vienu brīdi tu krāso bērnistabu gaiši zilā krāsā, bet jau nākamajā mazulis ar krītiņiem rokās skraida apkārt, cenšoties mājoklī īstenot savas iekārtošanas idejas.

Saskaņā ar Akzonobel veiktās aptaujas rezultātiem vairāk nekā trešdaļa vecāku atzīst, ka mazuļa istabas iekārtošanai iztērējuši pārāk daudz naudas. Tādēļ lēmums izveidot iekārtojumu ilgākam laikam ir finansiāli pamatots.

Šīs deviņas klasiskās toņu kombinācijas ļaus bērnistabas iekārtojumam augt līdzi mazulim un pielāgoties jaunajai situācijai.

Zilganzaļais tonis mazuļa bērnistabā izskatīsies uzmundrinoši, vislabāk — kombinācijā ar siltām akcentu krāsām, īpaši labi piestāvēs dzeltenā, oranžā un rozā krāsa.

Zilganzaļās krāsas pārspēks

Zilganzaļais tonis mazuļa bērnistabā izskatīsies uzmundrinoši, vislabāk — kombinācijā ar siltām akcentu krāsām, īpaši labi piestāvēs dzeltenā, oranžā un rozā krāsa.

Šī toņa daudzpusība ļauj mainīt iekārtojuma elementus, lai radītu pilnīgi atšķirīgu dizainu, nepārkrāsojot visu istabu.

Kurus toņus izvēlēties?
N9.10.70
N8.20.60

Pelēkā un dzeltenā ir izcila dzimumneitrāla krāsu kombinācija, kas vienlīdz labi piemērota mazuļa un pusaudža guļamistabai.

Pelēka un dzeltena

Šī ir izcila dzimumneitrāla krāsu kombinācija, kas vienlīdz labi piemērota gan mazuļa, gan jau lielāka bērna guļamistabai.

Izvēlies gaišus toņus, lai radītu maigu, aicinošu noskaņu, vai palielini intensitāti, lai radītu mūsdienīgāku noskaņu, kas patiks vecākiem bērniem.

Kurus toņus izvēlēties?
ON.00.58
F7.31.80

Šī klasiskā kombinācija lieliski iederas telpā ar senatnīgas tematikas iekārtojumu, to lieliski papildina sarkani un zili audumi.

Sarkana un zila

Šī klasiskā kombinācija lieliski iederas telpā ar senatnīgas tematikas iekārtojumu, to lieliski papildina sarkani un zili audumi.

Vēsi zilas sienas līdzsvaros spilgtos sarkanos akcentus uz koka detaļām, mēbelēm un iekārtojuma elementiem. Izvēlies gaiši zilo toni, kas viegli saplūdīs ar citām krāsām, mazulim paaugoties.

Kurus toņus izvēlēties?
T2.32.55
B5.38.49

Labi izplānots neitrāls iekārtojums vienmēr ir modē. Galvenais ir radīt pēc iespējas mājīgāku noskaņu, izmantojot dažādus materiālus — no vilnas spilveniem un pūkainiem paklājiem līdz nekrāsotām koka mēbelēm.

Omulīgi neitrālie toņi

Labi izplānots neitrāls iekārtojums vienmēr ir modē. Galvenais ir ļaut mazulim justies pēc iespējas omulīgāk, un to var panākt, izmantojot dažādus materiālus — no vilnas spilveniem un pūkainiem paklājiem līdz nekrāsotām koka mēbelēm.

Lai radītu īpaši omulīgu noskaņu, nokrāso vienu vai vairākas sienas piesātinātā, siltā pelēkbrūnajā tonī.

Kurus toņus izvēlēties?
D6.05.55
E4.05.76

Atkarībā no izmantotā daudzuma zilo, zaļo, dzelteno un rozā pasteļtoņu akcenti var radīt atsvaidzinoši mūsdienīgu noskaņu.

Pasteļtoņu akcenti

Pasteļtoņiem nav jābūt saldiem. Zilo, zaļo, dzelteno un rozā pasteļtoņu akcenti var radīt atsvaidzinoši mūsdienīgu noskaņu. Atkarībā no izmantotā daudzuma tie ir vienlīdz piemēroti gan puisīša, gan meitenītes istabai.

Izmēģini nokrāsot atvilktnes, bufetes durvis un koka detaļas dažādos pasteļtoņos, lai panāktu kontrastu ar spilgti baltām sienām.

Kurus toņus izvēlēties?
C3.07.80
S1.05.81

Šī ir ideāla kombinācija, ar kuru grūti kļūdīties. Tā rada gaisīgu jūras noskaņu, bet ir vienlīdz labi piemērota dzīvoklim pilsētā un vasarnīcai jūras krastā.

Zila un balta

Šī ir nomierinoša toņu kombinācija, ar kuru grūti kļūdīties. Tā rada gaisīgu jūras noskaņu, bet ir vienlīdz labi piemērota dzīvoklim pilsētā un vasarnīcai jūras krastā.

Piesātinātas zilās un baltās krāsas toņu kombinācija izskatās efektīgi, taču laikā gaitā var sākt garlaikot. Tāpēc izvēlies nomierinošu gaiši zilo toni, kas ir pietiekami sievišķīgs, lai to varētu izmantot arī meitenītes istabā.

Kurus toņus izvēlēties?
S6.11.73
ON.00.87

Melnbalts toņu salikums var šķist neparasta izvēle bērnistabai, bet tas var radīt pārsteidzoši rotaļīgu noskaņu.

Melna un balta

Melnbalts toņu salikums var šķist neparasta izvēle bērnistabai, bet tas var radīt pārsteidzoši rotaļīgu noskaņu. Izvēloties melnbaltu toņu salikumu, paveras plašas iespējas eksperimentēt ar visdažādākajiem rakstiem — no punktainiem rakstiem līdz zebras svītrojumam.

Kā papildu rotaļīgu akcentu vari nokrāsot sienu vai drēbju skapja durvis ar tāfeles krāsu. Vēlāk, kad mazulim radīsies iemīļotākās krāsas, varēsi viegli pievienot krāsainus akcentus.

Kurus toņus izvēlēties?
ON.00.18
ON.00.87

Zaļā krāsa ir pasakaini piemērota daudzpusīgai mazuļa bērnistabai. Tā ir pietiekami nomierinoša, lai mazulis nakti gulētu ciešā miedziņā, un pietiekami uzmundrinoša, lai palīdzētu koncentrēties.

Zaļš uz zaļa

Zaļā krāsa ir pasakaini piemērota daudzpusīgai mazuļa bērnistabai. Tā ir pietiekami nomierinoša, lai mazulis nakti gulētu ciešā miedziņā, un pietiekami uzmundrinoša, lai palīdzētu koncentrēties. Šī izvēle būs ideāla, kad mazulis sāks mācīties runāt.

Kombinē dažādus zaļās krāsas toņus uz sienām, koka detaļām un iekārtojuma elementiem. Izmantojot košākos toņus kā akcentus, toņu salikums nekļūs pārāk rosinošs.

Kurus toņus izvēlēties?
K9.60.43
J0.41.71

Daudzkrāsaina salikuma izmantošana ir drošs veids, kā panākt, lai bērnam guļamistabā nekad nebūtu garlaicīgi.

Varavīksnes krāšņumā

Daudzkrāsains salikums ir drošs veids, kā panākt, lai mazulim un vecākam bērnam guļamistabā nekad nebūtu garlaicīgi.

Lielākā plašas krāsu toņu gammas izmantošanas priekšrocība ir iespēja pakāpeniski attīstīt iekārtojumu. Vari papildināt iekārtojumu ar jauniem toņiem un elementiem vai noņemt tos, lai pielāgotos augoša mazuļa mainīgajām vēlmēm.

Kurus toņus izvēlēties?
B6.28.59
R8.50.50
H2.44.74

Noderīgs padoms

Izmanto izturīgu, mazgājamu krāsu, kas spēs pretoties bērnistabā neizbēgamajām švīkām un ķēpājumiem.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
ON.00.18
K9.60.43
B6.28.59
R8.50.50