“Man šķiet, ka man piemīt talants veidot interjeru, bet es vēlos attīstīt savas mājokļa iekārtojuma idejas tālāk. Vai varat sniegt speciālista padomu?”

Saskaņā ar AkzoNobel veiktās aptaujas rezultātiem gandrīz ceturtā daļa cilvēku uzskata, ka viņiem ir izcila gaume mājokļa iekārtošanā. Taču pārvērst labu gaumi par pilnībā realizētu interjera iekārtojumu ne vienmēr ir tik viegli, kā sākumā varētu šķist.

Interjera dizainera Rebeka Deivisa dalās ar noderīgākajiem padomiem, kas tev sniegs speciālista zināšanas un nepieciešamos instrumentus, lai iekārtotu mājokli profesionālā līmenī.

Laba koncepcija ir kā laba recepte — ievēro to un būs grūti kļūdīties. Tev ir jāizvēlas viens vai vairāki attēli, kas būs pamats visam toņu salikumam.

1. Izdomā koncepciju

Laba koncepcija ir kā laba recepte — ievēro to un būs grūti kļūdīties. Tev ir jāizvēlas viens vai vairāki attēli, kas būs pamats visam iekārtojumam. Tas var būt attēls no interjera žurnāla vai varbūt tava iecienītākā restorāna vai efektīgas viesnīcas attēls.

Vissvarīgāk ir nodrošināt, lai koncepcijas attēlos būtu ideāls krāsas, tekstūras un formas līdzsvars, ko pēc iespējas labāk jāatveido iekārtojumā. Spēcīga koncepcija palīdzēs radīt iespaidīgu dizainu.

Izvēlies krāsas, audumus un mēbeles, kas pieskaņotas koncepcijas attēlos redzamajiem krāsu toņiem, formām un apdares materiāliem.

2. Atrodi ideālās krāsas

Izvēlies krāsas, audumus un mēbeles, kas pieskaņotas koncepcijas attēlos redzamajiem krāsu toņiem, formām un apdares materiāliem. Sadolin tīmekļa vietne ir laba vieta, kur sāk meklēšanu. Dodoties pirkt krāsu, vari paņemt līdzi koncepcijas attēlus, lai atrastu īsto toni.

Lai atrastu ideālo krāsu, dodies uz tuvāko Sadolin mājokļa iekārtošanas centru, kur pieredzējuši darbinieki ietonēs krāsu tieši tādā nokrāsā, kāda redzama koncepcijas attēlā.

Pārliecinies, vai toņu proporcijas ir pareizas — toņu attiecībai jābūt tādai pašai kā koncepcijā.

Noskaņojuma dēlis ir kā pabeigtās istabas miniatūra. Tas ļauj redzēt, kā dažādi toņi un apdares materiāli papildinās viens otru, kā arī veikt pēdējās izmaiņas pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par toņu salikumu.

3. Izveido noskaņojuma dēli

Noskaņojuma dēlis ir kā pabeigtās istabas miniatūra. Tas ļauj redzēt, kā dažādi toņi un apdares materiāli papildinās viens otru, kā arī veikt pēdējās izmaiņas pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par toņu salikumu.

Noskaņojuma dēlī jāiekļauj krāsas un audumu paraugi, galveno aksesuāru vai mēbeļu attēli, kā arī koka, flīžu vai citu izmantoto apdares materiālu paraugi.

Izvēloties krāsu, ir ieteicams izmantot testera bundžu un izmēģināt to uz sienām, kā arī noskaņojuma dēļa, jo tonis var mainīties atkarībā no telpas apgaismojuma.

Vēl aizvien ir problēmas iztēloties telpas kopskatu? Izmanto lietotni Sadolin Visualizer, lai iegūtu tūlītēju digitālu priekšstatu par krāsotu sienu izskatu.

Neesi pārliecināts par pasūtāmās krāsas daudzumu? Izmanto Sadolin krāsas kalkulatoru, lai precīzi aprēķinātu krāsas daudzumu, kas nepieciešams maksimālai sienu noklāšanai un nodrošinās minimālu atlikumu daudzumu.

4. Veic pasūtījumus

Kad esi pilnībā apmierināts ar toņu salikumu, ir laiks iepirkties. Ja kādi no materiāliem tiks piegādāti vai izgatavoti pēc pasūtījumi, noskaidro izpildes laiku un pēc iespējas ātrāk pasūti materiālus ar ilgāko izpildes laiku, lai tie nebūtu jāgaida, kad pārējie materiāli jau būs piegādāti.

Neesi pārliecināts par pasūtāmās krāsas daudzumu? Izmanto Sadolin krāsas kalkulatoru, lai precīzi aprēķinātu krāsas daudzumu, kas nepieciešams maksimālai sienu noklāšanai un nodrošinās minimālu atlikumu daudzumu.

Sienas veido visa toņu salikuma fonu, tādēļ pareiza krāsas slāņa uzklāšana var pārvērst amatiera līmeņa salikumu profesionāļa cienīgā rezultātā.

5. Sāc iekārtošanu

Šī ir jautrā daļa, kurā atmaksājas viss smagais darbs un plānošana. Neaizmirsti par dizainera cienīgiem akcentiem, piemēram, rūpīgi kombinētu apgaismojumu un svaigiem ziediem.

Neatkarīgi no tā, vai algo profesionāli, vai iekārtošanas darbus veic saviem spēkiem, sienas ir galvenā prioritāte. Galu galā, sienas veido visa toņu salikuma fonu, un pareiza krāsas slāņa uzklāšana var pārvērst amatiera līmeņa salikumu profesionāļa cienīgā rezultātā.

Noderīgs padoms

Lai toņu salikums nenovirzītos no koncepcijas, izgriez koncepcijas attēlus un piestiprini tos pie sienas vai ziņojumu dēļa, lai tie būtu pieejami visos iekārtošanas posmos.