Izmanto dažādus sienu toņus, kā arī formas, materiālus, struktūras un gaismu, lai itin visur savās mājās radītu interesantas un pārsteidzošas vietas.

Izmanto dabisku akcentu

Izmanto maigus, neitrālus krāsas toņus apvienojumā ar dabiskiem materiāliem.

“Ja centies radīt stimulējošu efektu, atceries, ka tauste ir tikpat nozīmīga kā redze,” stāsta Vileke Jongejana, Globālā estētikas centra vecākā toņu dizainere. “Gaiši balto toņu palete lieliski saskan ar dabiskiem, taustei tīkamiem materiāliem, piemēram, koku.”

Izvēlēto toņu salikumu vari izmantot arī mēbelēm, piemēram, galdiem un krēsliem, tomēr ir iespējams arī saglabāt atklāto virsmu dabisko izskatu. Ja vēlies eksperimentēt, sapludini krāsotos un nekrāsotos sienu vai mēbeļu laukumus. Lai kopskats būtu maigāks, izmanto dabiskus elementus. Vispārējo efektu var papildināt māla aksesuāri, telpaugi vai pat kaili zari.

Pievieno nelielu pārsteigumu

Apsver iespēju kombinēt dažādus vienas krāsas toņus gan istabās, gan telpās starp tām.

“Dekorējot istabu, jāņem vērā tās dažādie aspekti,” iesaka Vileke. “Tas nozīmē — kur sēdēsi, kādā virzienā lūkosies, kas varētu piesaistīt skatienu?” Apsver iespēju izmantot toņu salikumus un dažādu vienas krāsas toņu kombinācijas ne vien atsevišķās istabās, bet arī starp tām.

Apdomā, kāds iespaids tiks radīts, kad durvis būs plaši atvērtas, un apsver arī pāreju starp istabām, kas tiek izmantotas dažādiem mērķiem, piemēram, no kabineta līdz dzīvojamai istabai vai virtuvei.

Lietderīga gaismas izmantošana

Izmanto gaismu lietderīgi, apsverot, kā dažādi toņu salikumi saskan ar saules gaismu un ēnu.

“Gaisma tiek pieminēta bieži, bet daudzi nepievērš uzmanību tam, kā tā apspīd sienu vai mēbeles,” stāsta Vileke. “Pavēro savu logu atrašanās vietu un izvēlies krāsu paleti un mēbeles, uz kurām gaisma radīs skatienam tīkamu efektu.” Pamīšus izmanto cietas un mīkstas virsmas, kā arī kontrastējošus toņus, turklāt paturi prātā, kas metīs ēnu un veidos atspīdumus.

Atrodi savu dabisko telpu

Pirms paņem rokā otu, izvēlies savu ideālo toņu paleti, izmantojot mūsu lietotni Sadolin Visualizer.

Aktuālās krāsas