Atvērtā plānojuma mājvietas šobrīd ir iecienītas, tomēr tas nenozīmē, ka visi grib vienlaikus darīt vienu un to pašu. Lai koplietojamās telpas būtu efektīvas, tām jābūt pietiekami daudzpusīgām, lai pielāgotos visu lietotāju vajadzībām jebkurā diennakts laikā.

Nelielas atpūtas telpas ir skaistas

Atvērtā plānojuma telpas ir plūstošas un draudzīgas, bet mēs visi reizēm vēlamies justies omulīgi vai nodarboties ar kaut ko savējo. Izveidojot koplietojamu telpu, kura ir atsevišķa atpūtas telpa mieram vai mācībām, tās potenciāls tiek pilnvērtīgi izmantots. To var panākt ar krāsu un dažiem vienkāršiem materiāliem.

Slēptie mājvietas nostūri

Lai izmantotu telpu efektīvi, nokrāso nišas piemērotos akcenta toņos.

“Katrā mājvietā ir kāds neērti izvietots nostūris,” atzīst Marīke van der Brugena, AkzoNobel vecākā toņu dizainere. “Tos var pārvērst par centrālo punktu, nevis atstāt novārtā. Ja nišu nokrāso tādā pašā bāzes tonī kā pārējo telpu, tā bieži tiek vienkārši aizmirsta. Nišām var izmantot košus, piemērotus akcenta toņus. Es izmantoju lašsārto, rožsārto un okera krāsu trim nelielām guļamistabas nišām.”

Aizraušanās ar atpūtas telpām

Radi mierpilnu atpūtas telpu, izmantojot akcenta toni, kas saplūst ar neitrālu bāzes toni.

Pat tad, ja nav nekādu nišu un nostūru, iespējams izmantot citus vienkāršus veidus, lai nodalītu savu atpūtas telpu. “Telpu visinteresantāk var sadalīt, lietojot toņus,” Marīke skaidro. “Lielai telpai var būt daudz dažādu funkciju, ja uz sienām ir izmantotas krāsas, kas nošķir atsevišķām nodarbēm paredzētu zonu.”

Izmanto toņus noskaņas izveidei

Izveido radošu un stimulējošu atpūtas telpu, uzkrāsojot uz sienas dažādu nokrāsu apļus.

“Nokrāsojot sienu ar pieklusinātu akcenta toni, var izveidot nelielu miera salu, kur atpūsties. Es izmēģināju lašsārto toni, sapludinot to ar neitrālu bāzes nokrāsu un tādējādi veicinot mierpilno efektu. Zonu izveide palīdz nošķirt arī aktivitātēm vai darbam paredzētas atpūtas telpas. Var uzkrāsot apļus, veidojot režģa rakstu un atkārtoti izmantojot dažādus toņus. Tā tiek apzīmēta enerģiski radoša zona.”

Izveido atpūtas telpu

Atrodi toņus, kas palīdzēs izcelt tavas mājvietas slēptās telpas. Lejupielādē lietotni Sadolin Visualizer, lai nekavējoties gūtu priekšstatu par to, kā izskatīsies iekārtotā atpūtas telpa.

Aktuālās krāsas