Bieži ir dzirdēta frāze: “Jā, man mājās ir kabinets, bet dodu priekšroku darbam ar klēpjdatoru pie virtuves galda.” Kāpēc? Mūsdienās ir pierasts pie gaišām, atvērtām, stimulējošām, daudzfunkcionālām telpām, nevis šauriem, putekļainiem kabinetiem, kas paslēpti mājas dziļākajā nostūrī.

Vienkārša pārveidošana, izmantojot toņus

Piešķir darbvietai individuālu raksturu, izmantojot dinamiskus krāsu dizainus.

Ir grūti apsēsties un koncentrēties darbam tajā pašā telpā, kur notiek citas dzīves jomas. To var mainīt, izmantojot toņus un piešķirot savai telpai izteiksmīgumu. AkzoNobel vecākā toņu dizainere Marīke Vīlinga skaidro: “Toņi izcili spēj ietekmēt noskaņojumu; izmanto šo iespēju! Uz neitrāla fona iekrāsojot toņu laukumus, var norobežot sev atvēlēto vietu.“

Uzmanību! Šeit notiek rosīgs darbs!

Izcel darbvietu, izmantojot krāsu laukumus.

Gad a2017 tonis Denim Drift ir lielisks bāzes tonis, kas palīdz iekštelpās izveidot skaidri nošķirtas zonas dažādām aktivitātēm. Vēso, pelēkzilo toni papildina koši toņi un formas. “Sienu krāsojums ir iedarbīgs un vienkāršs rīks, kas palīdz nošķirt izklaidēm paredzētās telpas no darbvietām.“

Vienkārša iespēja mainīt noskaņojumu

Atpūtai, ēšanai un rotaļām paredzētās telpas parasti ir plašākas, un tām nepieciešams bagātīgāks toņu salikums, savukārt darbvietai citas telpas ietvaros ir nepieciešams koncentrēts akcenta tonis, kas ļauj pievērsties darbam. “Izklaidēm paredzētajās telpās var iekļaut izteiksmīgus akcentus, piemēram, man ir siena ar piesātinātiem rūsgani sarkaniem akcentiem,” stāsta Marīke. “Darbvietai jābūt saturīgākām, un to var panākt ar piemērotu toni.”

Kurus toņus izvēlēties?

C3.46.30

Piešķir darba zonām atbilstošas formas

Ģeometriska forma uz sienas pie darbam paredzētā mājvietas galda.

“Ja siena ir plakana, tas nenozīmē, ka tai arī jāizskatās plakanai,” Marīke skaidro. “Darba galda nošķiršanai var izmantot interesantu formu uz sienas, piemēram, iekrāsot ovālu tonī, kas papildina galveno toņu salikumu. Izmēģini atturīgu krēmkrāsu apvienojuma ar mūsu 2017. gada pelēkzilo toni.”

Kurus toņus izvēlēties?

D4.04.71
S0.10.50

Izcel atsevišķus elementus

Izmantojot košus akcenta toņus, iespējams piešķirt nišai izteiksmīgumu.

Ja telpā ir nelieli stūrīši vai nišas, kas parasti tiek noslēpti, tos var izmantot kā papildu elementu. Marīke skaidro: “Vēsā pelēko toņu paletē nokrāsota niša ir lieliski piemērota vieta košam toņu akcentam. Izmēģini spilgti sarkanu vai metālisku akvamarīna nokrāsu. Tā paspilgtinās un ietvers visu tur novietoto un pārvērtīs vienkāršus priekšmetus par interesantu akcentu.”

Kurus toņus izvēlēties?

G0.05.65
D4.04.71
C3.46.30
S0.10.50