Visiem laiku pa laikam rodas jautājums, kāpēc telpā ir tik daudz dažādu priekšmetu. Mēs tos bieži iegādājamies atsevišķi un dažādos laikos, tāpēc mājvieta beigu beigās neizskatās tā, kā sākotnēji iecerēts. Atrodot sava iekārtojuma vadošo pavedienu, iespējams atgūt sev piemērotu vidi.

Atrodi savu priekšmetu saimi

Mājvietas dažādie iekārtojuma elementi, tāpat kā toņi, tiek dabiski iedalīti atsevišķās grupās kā priekšmeti, kas vienkārši sader cits ar citu. To var uztvert kā priekšmetu saimi. Lai atrastu savu stilu, jāpievēršas iekārtojumam, kas šķiet tīkams. Ar galdiem, krēsliem, skapjiem un paklājiem tas ir viegli paveicams, tomēr reizēm tiek aizmirstas sienas.

Ievies telpā vienotību, izmantojot krāsu

“Lai vienkārši, bet efektīvi paspilgtinātu telpas kopskatu, nepieciešams pilnvērtīgi izmantot sienas,” skaidro Marīke van der Brugena, AkzoNobel vecākā toņu dizainere. “Sienas galu galā ir katras telpas nozīmīga daļa. Nokrāsojot tās vienkārši baltas, netiek izmantotas visas iespējas.”

Padari savas sienas par sarunas vērtiem elementiem

Akcenta tonis var apvienot sienas ar mēbelēm.

“Lai intensīvi un aizraujoši iekļautu sienas vispārējā telpas iekārtojumā, vislabāk ir izmantot krāsu,” Marīke stāsta. “Es savā istabā kā akcenta toni izmantoju koši dzeltenu nokrāsu paklājos, lampu abažūros vai spilvenos. Šo principu var izmantot arī sienām.”

Izmanto paleti pilnvērtīgi

Akcenta toņu kombinācijas var panākt pārsteidzoši efektīvu rezultātu.

Siena ar akcentiem ir uzkrītošākais veids, kā paspilgtināt telpu, tomēr var izmēģināt arī svītras ar akcenta toni vai pat loga ietvaru, vai nelielu toņa apli vai laukumu, kas piešķir telpai izteiksmīgumu. Atkarībā no izvēlētās toņu paletes iespējams radīt krasi atšķirīgas gaisotnes.

Krāsa ir vairāk nekā tikai tonis

Krāsa var piešķirt telpas iekārtojumam ģeometrisku efektu.

“Parasti tiek uzskatīts, ka krāsa ir nepieciešama tikai toņa dēļ, tomēr tai ir arī citas īpašības,” saka Marīke. “Krāsa var uzsvērt telpas iekārtojuma ģeometriskos aspektus. Man bija vairāki zemi, taisni koka soliņi; nokrāsojot sienu neuzkrītošā divu toņu — krēmkrāsas un ceriņu krāsas — kombinācijā, kas sadalīta horizontāli, es ieviesu vienotības noskaņu ļoti vienkāršā telpā.”

Atrodi sev piemērotu toņu salikumu

Vai ir pienācis laiks sameklēt savas istabas iekārtojumam piemērotus toņus? Lejupielādē lietotni Sadolin Visualizer un izmanto toņu atlasītāju, lai padarītu sienas par sarunas vērtu elementu.

Aktuālās krāsas