“Esam iekārtojuši bērnistabu, bet vai pirms mazuļa nākšanas pasaulē nevajadzētu atsvaidzināt arī citas mājokļa telpas?”

Laikā, kad tiek sagatavots mājoklis jaunpienācējam, ir pilnīgi dabiski visus spēkus veltīt bērnistabas iekārtošanai. Taču tā nav vienīgā vieta mājoklī, kur uzturēsies kopā ar mazuli.

Saskaņā ar Akzonobel veiktā pētījuma rezultātiem aptuveni 40% topošo vecāku vēlas iekārtot ērtu un omulīgu dzīves telpu, taču laika nav daudz un viņi nezina, ar ko sākt.

Mēs piedāvājam padomus par to, kam šādā gadījumā būtu jāpievēršas vispirms:

Kombinējot dažādus audumus un materiālus, piemēram, kokvilnas palagus, biezu paklāju un mīkstu vilnas pārklāju, varēsi istabā radīt patīkamu komforta sajūtu.

Saldus sapņus

Domājot par gaidāmajām negulētajām naktīm, ir pienācis laiks parūpēties par savas guļamistabas iekārtošanu tā, lai tajā būtu patīkami pavadīt arī daudz laika nomodā — jo sevišķi, ja pirmajos dzīves mēnešos mazulis gulēs kopā ar vecākiem.

Vēsi neitrālie toņi, piemēram, zilganpelēkais vai oļu pelēkais, atpūtina nogurušas acis; bet tikpat labi vari arī savīt mājīgu ligzdiņu, izvēloties siltus krēmkrāsas toņus.

Kombinējot dažādus audumus un apdares materiālus, piemēram, kokvilnas palagus, biezu paklāju un mīkstu vilnas pārklāju, varēsi istabā radīt patīkamu komforta sajūtu.

Kurus toņus izvēlēties?
F2.04.74
F1.04.56
R7.04.82

Pieklusināti krāsu toņi, piemēram, jūraszaļais, baložpelēkais un zaļpelēkais tonis, ir klasiska izvēle, kas radīs nomierinošu vidi.

Dzīvojamā istaba, kas piemērota dzīvošanai

Draugi un ģimenes locekļi ar nepacietību gaidīs iespēju satikt jūsu ģimenes jaunpienācēju, tādēļ dzīvojamajai istabai ir jābūt gatavai uzņemt viesus.

Kad mazulis nāks pasaulē, mājokļa iekārtošana nebūs ne prātā, tādēļ apsver iespēju to atsvaidzināt jau tagad, izmantojot nomierinošu toņu paleti.

Pieklusināti toņi, piemēram, jūraszaļais, baložpelēkais un zaļpelēkais tonis, ir klasiska izvēle, kas radīs nomierinošu vidi tev un mazulim.

Kurus toņus izvēlēties?
S1.09.41
H6.05.78
JN.02.82

Izveido universālu viesu guļamistabu, izvēloties vienkāršu, neitrālu toņu kombināciju, ko var papildināt ar aizkariem, spilveniem un citiem iekārtojuma piederumiem.

Sagatavo mājokli viesiem

Ja mājoklī ir kāda tukša istaba, ir pienācis laiks to sagatavot vecmāmiņas, vectētiņa un visu pārējo viesu uzņemšanai. Tā arī var kļūt par lielisku telpu, kur glabāt mantas, kas parādās mājoklī līdz ar bērniņa ierašanos, piemēram, rezerves autiņbiksītes un dažādas apsveicēju un raudzību viesu sarūpētās dāvanas.

Izveido universālu telpu, izvēloties vienkāršu, neitrālu toņu kombināciju, ko var papildināt ar aizkariem, spilveniem un citiem iekārtojuma elementiem.

Apsver iespēju izmantot nomierinošas krāsu nianses, piemēram, krēslas zilo un violeto, vai siltus neitrālus toņus, piemēram, sarkanbrūno vai pelēkbrūno toni.

Daži personiski akcenti, piemēram, košā podā iestādīts sukulents, aromātiskā svece vai mīksts paklājs, — un istaba vienmēr būs gatava uzņemt pat negaidītus viesus!

Kurus toņus izvēlēties?
T1.23.25
ON.00.76
D5.05.45
CN.01.83

Izvēlies mājīgu, pret traipiem noturīgu paklāju, kas piestāv istabas sienu krāsai, un papildini savu mīksto grīdas spilvenu krājumu.

Mazām pēdiņām patīk sajust mīkstumu

Ļoti iespējams, ka tuvākajos gados kopā ar mazuli pavadīsi daudz laika uz grīdas. Gan rotaļājoties, gan sperot pirmos soļus, mazajām pēdiņām lieti noderēs mīksts grīdas segums.

Izvēlies mājīgu, pret traipiem noturīgu paklāju, kas piestāv istabas sienu krāsai, un papildini savu mīksto grīdas spilvenu krājumu.

Ir vērts arī padomāt par cietu virsmu pārvietošanu vai apklāšanu, lai tās netraucētu apņēmīgiem rāpotājiem. Pilnībā pietiks ar mēbeļu pārkārtošanu, lai atbrīvotu vairāk vietas uz grīdas, vai kafijas galdiņa aizstāšanu ar mīkstu tahtu.

Noderīgs padoms

Jaunākie ģimenes locekļi ir nopietns pārbaudījums mājokļa sienām, tādēļ ir ļoti svarīgi izvēlēties noturīgu krāsu. Izvēlies noturīgu, mazgājamu krāsu, kas spēj izturēt pēkšņu apšļakstīšanu.

Bindo 10 ir ļoti izturīga un viegli mazgājama krāsa, kas saglabā spilgtumu.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
F2.04.74
T1.23.25
H6.05.78
ON.00.76