Novērtē savu telpu

Izmanto priekšmetu un krāsu paraugu izlasi, lai izveidotu noskaņu kolāžu.

Dažādas krāsas piestāv dažādām telpām, tādēļ pirmais solis ir telpas novērtēšana. Ja telpa atrodas ziemeļu pusē un tajā bieži jūtams vēsums, košas krāsas dzīvīgos, piesātinātos toņos papildinās gaismu un radīs siltāku sajūtu. Ja telpa atrodas dienvidu pusē, vari izmantot gandrīz jebkuru krāsu — pat tumšās un dramatiskās.

Padomā par to, kam izmanto telpu. Vai tā domāta ēšanai, darbam vai miegam? Izmanto krāsu, lai radītu noskaņu, ko vēlies panākt. Vēsas, mierīgas un klusinātas krāsas, piemēram, bāli zaļa un ūdeņaini zila, izstaro mieru, bet piesātinātas un izteiksmīgas krāsas, piemēram, sarkanie un violetie toņi, piešķir enerģiju un dzīvīgumu.

Iedvesma ir visapkārt

Daba ir brīnišķīgs nepiespiestu krāsu kombināciju avots. Dodies pastaigā pie dabas un aptver tās spēku. Kādas ainavas Tevī rada visspēcīgākās izjūtas?

Ņem vērā, kuras ir Tavas mīļākās lietas mājās. Vai Tev ir spilvens vai pleds, kas piešķir odziņu jebkurai telpai? Izvēlies krāsas no sava mīļākā rakstainā aksesuāra, tad iekļauj šo priekšmetu pabeigtajā telpā, lai panāktu saskanīgu un personisku koptēlu.

Arī māksla var iedvesmot uz satriecošiem krāsu savienojumiem. Izvēlies pāris galvenās krāsas no gleznas, kas Tev patīk, lai izveidotu krāsu savienojumu, kas iedarbinās Tavu radošumu.

Noskaņu kolāžas maģija

Kad esi izvēlējies krāsas, iegūsti krāsu paraugus, kā arī audumu un tapešu paraugus ar dažādiem Tevis izvēlēto nokrāsu toņiem. Izmanto brīvu vietu uz sienas vai lielu kartona loksni par pamatu topošajam savienojumam. Kārto un pārkārto, kā vien sirds vēlas. Nesteidzies. Neaizmirsti ik pa laikam paskatīties uz paveikto ar svaigu skatienu. Tu jutīsi, kad darbs būs pabeigts.

Pamēģini, pirms pērc

Paraugu izmantošana ir lielisks veids, kā vari pārliecināties, ka iemīļotā krāsa uz sienām izskatās tikpat lieliski kā noskaņu kolāžā. Nokrāso dažādus laukumus atšķirīgā apgaismojumā vai uzlīmē nokrāsotu A4 izmēra papīra lapu uz dažādām sienām, lai redzētu, kā krāsas izskatās dabīgā un mākslīgā apgaismojumā dažādos dienas laikos.

Aktuālās krāsas