“Iekārtojot māju, parasti izmantoju standarta emulsiju, bet esmu ievērojis, ka tā nav pārāk noturīga virtuvē un vannas istabā. Vai ir piemērotākas krāsas — kas man jāņem vērā?”

Jauns krāsas slānis ir ātrs, vienkāršs un izdevīgs veids, kā pārveidot vienmuļas vietas skaistā, atsvaidzinātā dzīvojamajā telpā, taču iekārtojumu veido ne tikai ideālā toņu salikuma izveide.

Izvēloties krāsu, ir svarīgi ņemt vērā krāsojamo virsmu un tās atrašanās vietu (piemēram, dzīvojamās istabas siena vai vannas istabas griesti), kā arī vēlamo rezultātu.

Trūkst skaidrības? Izpēti mūsu parocīgos padomus, kas palīdzēs izvēlēties situācijai piemērotu krāsu.

Lielāka pigmentācija nodrošina dziļāku noklāšanu, tādējādi krāsa izskatīsies intensīvāka un spīdīgāka.

1. Krāsas biezums

Izvēlētās sienas krāsas biezums un piesātinājums ir atkarīgs no diviem faktoriem: krāsas pigmenta kvalitāte un izmantotā pigmenta koncentrācija. Lielāka pigmentācija nodrošina biezāku noklāšanu, tādējādi krāsa izskatīsies intensīvāka un spīdīgāka.

Iekārtojot telpu ar krāsu ar lielu pigmentāciju, dažādā apgaismojumā būs redzama neuzkrītoša nokrāsu maiņa, kas piešķirs izteiksmīgumu un noteiktību.

Kuras krāsas izvēlēties?

Izmēģini stipri matētu krāsu, piemēram, Extramat. Šī krāšņā matētā apdare absorbē gaismu, radot skaistu krāsas dziļumu uz sienām un griestiem.

Sienām, kas bieži tiek pakļautas triecieniem un tiek apšļakstītas, krāsas noturībai ir augstāka prioritāte nekā krāsas biezumam. Izvēlies tīrāmu, pret taukiem noturīgu izstrādājumu, lai krāsa kalpotu pēc iespējas ilgāk.

2. Ilgmūžība

Sienām, kas bieži tiek pakļautas triecieniem un tiek apšļakstītas (piemēram, virtuvēs un vannasistabās), krāsas noturībai ir augstāka prioritāte nekā krāsas biezumam. Izvēlies tīrāmu, pret taukiem noturīgu izstrādājumu, lai krāsa kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Kuras krāsas izvēlēties?

Izmēģini Bindo 20, īpaši noturīgu apdari, kas ideāli piemērota telpām ar lielu noslodzi. To var tīrīt, nebojājot krāsu.

Viena no kvalitatīvas krāsas iezīmēm ir bieza, krēmveida konsistence, kas nodrošina labāku pārklājumu nekā lētākas krāsas ar šķidru, ūdeņainu konsistenci.

3. Pārklājums

Viena no kvalitatīvas krāsas iezīmēm ir bieza, krēmveida konsistence, kas nodrošina labāku pārklājumu nekā lētākas krāsas ar šķidru, ūdeņainu konsistenci. Krāsojot lielu virsmas laukumu, ir svarīgi izvēlēties krāsu ar labu pārklājumu. Turklāt, būs nepieciešams mazāks krāsas daudzums, lai sasniegtu vēlamo krāsas piesātinājumu, ilgtermiņā ietaupot laiku un naudu.

Kuras krāsas izvēlēties?

Vai steidzies? Izmēģini koncentrētu matētu emulsijas krāsu, kas nodrošina ideālu apdari, piemēram Bindo 10.

Izdari labu darbu un izvēlies krāsu uz ūdens bāzes ar zemu GOS (gaistošo organisko savienojumu) saturu. Šādā krāsā ir mazāk šķīdinātāju nekā krāsā uz eļļas bāzes, tādēļ tā ir gudra izvēle ētiskiem iekārtotājiem.

4. Saudzīga videi

Mājoklis nav vienīgā vide, kas jāņem vērā, veicot iekārtošanas darbus. Izdari labu darbu un izvēlies krāsu uz ūdens bāzes ar zemu GOS (gaistošo organisko savienojumu) saturu. Šādā krāsā ir mazāk šķīdinātāju nekā krāsā uz eļļas bāzes, tādēļ tā ir gudra izvēle ētiskiem iekārtotājiem.

Kuras krāsas izvēlēties?

Visas Sadolin iekšdarbu krāsas ir uz ūdens bāzes ar zemu GOS saturu, tādēļ vari izvēlēties jebkuru krāsu no plašā klāsta ar pilnīgu pārliecību, ka sniedz savu artavu vides aizsardzībā.

Noteikti ņem vērā telpas pielietojumu un krāsojamās virsmas iezīmes, pirms pieņem galīgo lēmumu — iespējams, ka pieejama tieši tavām vajadzībām pielāgota sienu krāsa.

5. Īpaši sastāvi

Tas var šķist acīmredzami, bet noteikti ņem vērā telpas pielietojumu un krāsojamās virsmas iezīmes pirms pieņem galīgo lēmumu — iespējams, ka pieejama tieši tavām vajadzībām pielāgota krāsa.

Pret pelējumu noturīga emulsija ir ideāli piemērota mitrām vannas istabām, savukārt, gaismu atstarojoša krāsa palīdzēs atdzīvināt mazu, tumšu telpu. Nekautrējies lūgt palīdzību. Vari nosūtīt e-pastu vai sazināties ar mūsu ekspertiem, izmantojot sociālos tīklus, lai gūtu maksimālu labumu no viņu zināšanām un ietaupītu nedaudz laika.

Kuras krāsas izvēlēties?

Virtuvē vari izmēģināt pret taukiem un traipiem noturīgu krāsu, piemēram Bindo 10. Vannas istabā vari izmēģināt Vatrum, lai novērstu pelējuma un pārāk liela mitruma veidošanos.

Noderīgs padoms

Kad esi izvēlējies pareizo krāsas veidu, izvēlies sienām piemēroti krāsas toni, lejupielādējot mūsu parocīgo lietotni Sadolin Visualizer. Lietotnes lietošana ir vienkārša un tā ļauj iegūt tūlītēju priekšstatu par to, kā izskatīsies nokrāsotā siena.