“Kā izvēlēties krāsas, kas piestāvēs manas istabas apgaismojumam?”

Pārsteidzoši, cik ļoti dažādi viena un tā pati krāsa var izskatīties atkarībā no apgaismojuma, kas to apspīd.

Istabas logu puse, diennakts laiks un tas, vai gaisma ir dabīga vai mākslīga, spēlē lielu lomu tajā, kā krāsa izskatīsies uz Tavas sienas.

Ja esi tikko pārcēlies uz jaunu mājokli un prāto, kuras krāsas izmantot, apskati šo parocīgo ceļvedi, lai īstajam apgaismojumam izvēlētos īsto krāsu.

Izmanto dabīgo apgaismojumu savā labā un izvēlies bālus toņus, kas gaismu atstaros atpakaļ telpā, radot gaišu, gaisīgu atmosfēru

Telpas, kurās visu dienu ir saules gaisma

Šīs telpas iekārtot ir visvieglāk. Tās parasti ir neuzkrītošas gaismas pielijušas lielāko dienas daļu, tādēļ der praktiski jebkura krāsa.

Kādēļ gan neizmantot dabīgo apgaismojumu savā labā un neizvēlēties bālus toņus, kas gaismu atstaros atpakaļ telpā, radot gaišu, gaisīgu atmosfēru? Zeltaini toņi piešķirs saulainu efektu, bet gaiši zilie toņi radīs vēsu, nomierinošu krāsu salikumu.

Droši, piesātināti toņi šādā apgaismojumā izskatīsies brīnišķīgi izteiksmīgi.

Kuras krāsas? Bālam krāsu salikumam izmēģini F6.07.82 vai S6.15.65; ja vēlies izteiksmīgākas krāsas, izmēģini Y9.35.30, N7.31.40 vai R8.50.50.

Telpas, kurās ir saullēkta gaisma, dienas laikā piedzīvo visvairāk gaismas variāciju. Saullēkta laikā gaismai ir viegli rozā pieskāriens, kas vēlāk no rīta strauji kļūst zilāks.

Telpas, kurās iespīd rīta saule

Telpas, kurās ir saullēkta gaisma, dienas laikā piedzīvo visvairāk gaismas variāciju. Saullēkta laikā gaismai ir viegli rozā pieskāriens, kas vēlāk no rīta strauji kļūst zilāks. Vēl vēlāk, saulei pārvietojoties, telpā var būt diezgan ēnaina sajūta.

Lai pēc iespējas labāk izmantotu telpu visos diennakts laikos, nokrāso sienas bāli zilas vai zaļas — telpa atdzīvosies rīta saules gaismā, taču joprojām būs svaiga un gaiša arī pēcpusdienā.

Kuras krāsas?Izmēģini S6.11.73, T0.12.73 vai L2.03.87.

Istabās, kuras parasti uzsilst vēlāk dienas gaitā, izvēlies saulainus dzeltenos toņus, lai radītu gaišu, aicinošu rīta telpu.

Telpas, kurās saule iespīd vēlā pēcpusdienā

Šīs telpas parasti būs vēsākas rītos un uzsils vēlāk dienas gaitā, tādēļ izvēlies saulaini dzeltenos toņus, lai radītu gaišu, aicinošu rīta telpu, vai vēsākus toņus nomierinošai telpai, kurā atpūsties vēlāk.

Bāli pelēkie toņi labi noder visur. Ja vien izvairies no zilām piekrāsām, tie būs gana silti no rītiem un gaiši un gaisīgi pēcpusdienās.

Kuras krāsas? Izmēģini F2.35.75, T1.23.63 vai W0.05.55.

Tumši oranžie un bagātīgi zelta toņi padarīs siltākas telpas ar ierobežotu saules gaismas daudzumu, tāpat kā neitrālās krāsas ar sarkanu pieskaņu.

Telpas, kurās nav daudz dabīgā apgaismojuma

Telpas, kurās jebkurā diennakts laikā nav daudz saules gaismas, var šķist nedaudz aukstas, tādēļ ir laba doma izvēlēties siltus toņus, lai telpa nešķistu pārāk vēsa. Tumši oranžie un bagātīgi zelta toņi piešķirs siltumu tāpat kā neitrālās krāsas ar sarkanu pieskaņu.

Kuras krāsas? Izmēģini C6.22.61, F5.15.79 vai Z3.23.24.

Istabas logu puse, diennakts laiks un tas, vai gaisma ir dabīga vai mākslīga, spēlē lielu lomu tajā, kā krāsa izskatīsies uz Tavas sienas.

Telpas ar mākslīgo apgaismojumu

  1. Dzeltenas spuldzes un sveču gaisma skaisti izceļ siltos toņus, piemēram, sarkanos un oranžos. Tādēļ sarkana krāsa ir tik populāra izvēle ēdamistabām, viesistabām un citām telpām, kuras lielākoties izmanto vakarā.

  2. Baltas spuldzes rada dienas gaismai līdzīgāku gaismu, kas padara krāsu izvēli daudzpusīgāku — vari izvēlēties, cik vien bālu vai košu krāsu vēlies, un tās visas izskatīsies lieliski.

  3. LED spuldzes parasti rada zilganu spīdumu, ko vari papildināt ar vēsiem pasteļtoņiem, lai radītu mūsdienīgu tēlu, vai pretstatīt ar siltiem dzelteniem toņiem.

Kuras krāsas? Izmēģini B10-B7.53.22 dzeltenām spuldzēm, K8-J5.49.40 baltām spuldzēm un A0.05.75 vai G6-F2.35.75 LED spuldzēm.

Populārākais ieteikums

Kad esi izvēlējies savu krāsu, izmēģini to telpā — nokrāso tajā A4 papīra lapu vai sienas fragmentu, lai redzētu, kā krāsa izskatās dažādos diennakts laikos dažādā apgaismojumā.