Biroji ir kļuvuši pārvietojami. Mēs ņemam darbu līdzi visur, kur vien ejam, un robežas starp brīvo un darbam paredzēto laiku kļūst arvien neskaidrākas. Vairākumam cilvēku klēpjdators pilda pārnēsājama biroja lomu. Tomēr tikai nedaudziem pietiek vietas, lai veltītu veselu telpu darbam. Kā izveidot darbvietu nelielā telpā?

Četras vienkāršas darbības atjautīgai nelielas telpas izmantošanai

Izvēlies ēdamgaldu, ko var izmantot arī kā darba galdu.

Istabas var būt daudz dinamiskākas, nekā pirmajā mirklī šķiet. Viss sākas ar četrām sienām, griestiem un grīdu, bet vajag tikai iztēli un piemērotus rīkus, lai istabas kļūtu par kaut ko daudz interesantāku. AkzoNobel vecākā toņu dizainere Marīke Vīlinga stāsta: “Dzīvojot nelielās telpās, vissvarīgāk ir pielāgoties. Izvēlies galdu un krēslus, ko var izmantot ne tikai ēdot, bet arī darbā ar klēpjdatoru, un ierīko piemērotus griestu gaismekļus, lai varētu lasīt.”

Radoša pieeja gultai

Izmanto atjautīgus risinājumus, lai pārvērstu gultu par daudzfunkcionālu telpu.

Gultu var izmantot dažādi, ne tikai ilgākai pagulēšanai. “Lai strādātu, ērti iekārtojoties zem segas, izmanto galda paplāti, kas atvieglos rakstīšanu un darbu ar klēpjdatoru,” iesaka Marīke. “Turklāt ir ļoti svarīgi padarīt katru izmantoto telpu draudzīgu ne vien atpūtai, bet arī darbam, un šādu gaisotni iespējams panākt, izmantojot piemērotus toņus.”

Kurus toņus izvēlēties?

G0.05.45
D4.04.71

Izveidot daudzpusīgu sienu ar diviem toņiem

Izcel darbvietu, izmantojot krāsu laukumus.

Telpās, kas tiek izmantotas dažādiem mērķiem, ir jārada elastīga gaisotne. “2017. gada tonis Denim Drift ir pelēcīgi zilgans, un šādos gadījumos tas ir nevainojams pamata tonis,” stāsta Marīke. “Šis vēsi izsmalcinātais tonis ir elegants, bet vienlaikus veicina mierpilnu pievēršanos darbam. To var papildināt, nokrāsojot sienas divos toņos un kā otro izmantojot krēmkrāsu vai sūnu zaļo krāsu. Var pievienot arī dažādus akcentus — dzeltenīgu okeru, piesātinātu rūsgano vai tumši oranžo toni.”

Kurus toņus izvēlēties?

D4.04.71
J0.05.65
F6.55.54
C3.46.30
D9.41.49

Vienkāršas idejas galda telpai

Izveido darbvietu, kas saplūst ar skapi.

“Ja vēlies novietot dzīvojamā istabā darbam paredzētu galdu, tam vajadzētu būt vieglam un vienkāršam. Sēdēšanai izvēlies nelielu soliņu un apsver atjautīgus glabāšanas risinājumus, piemēram, ar košiem toņiem izceltus plauktus vai telpas iezīmēšanu ar krāsas laukumu uz sienas blakus galdam.”

Kurus toņus izvēlēties?

C3.46.30
S0.10.50

Noskaties un lasi vairāk

Citi vienkārši risinājumi darbam paredzētu zonu izveidei mājās pieejami sadaļā Darbam paredzētu zonu izveide mājās.