“Es dievinu savas jaunās mājas, bet ir viena istaba, kura ir mazāka, nekā es gribētu. Vai es varu ko iesākt, lai padarītu to vizuāli plašāku?”

Ja esi izvēlējies mazāku mājokli vai pērc savu pirmo nekustamo īpašumu, pastāv liela iespēja, ka Tavā jaunajā mājoklī ir vismaz viena istaba, kas, Tavuprāt, varētu būt nedaudz lielāka.

Taču, ja istaba ir maza, tas vien nenozīmē, ka jāpadodas mājokļa iekārtošanas procesā. Zinot pāris krāsošanas triku, vari viegli radīt papildu platības ilūziju.

Interjera dizainere Henriete fon Stokhauzena no VSP Interiors piedāvā piecus labākos ieteikumus, lai maksimāli izmantotu mazas telpas.

Vēsākas krāsas sienām palīdz šķietami atkāpties, kas telpu padara plašāku un gaišāku. Lai panāktu maksimālu efektu, izvēlies bālus pelēkos un zilos toņus.

1) Izvēlies tumšas krāsas

Es neuzskatu, ka mazas istabas vienmēr jākrāso gaišās krāsās. Viss atkarīgs no telpas pielietojuma. Guļamistabā atļauts izmantot siltāku krāsu, taču vannas istabā būs noderīgi, ja izmantosi vēsākus toņus. Ja tiecies pēc mājīguma, ļoti tumša zila krāsa var būt ārkārtīgi iedarbīga.

Kuras krāsas? Izmēģini S9.20.21

2) Radi augstuma ilūziju

Nokrāso sienu līdz apmēram 10 cm attālumam no griestiem vai līdz karnīzes apakšai, ja Tev tāda ir, pēc tam visu platību virs tās nokrāso baltu. Papildu baltā josla vizuāli pastieps griestu augstumu, padarot telpu šķietami augstāku. Piesātināts zilzaļais tonis uz sniegbalta fona izskatās eleganti.

Kuras krāsas? Izmēģini P8.50.31

3) Paplašini savus gaiteņus

Neesmu īpaša akcenta sienu cienītāja, bet situācija, kurā es tās tiešām ieteiktu, ir tad, ja Tev ir ļoti garš, šaurs gaitenis. Tumša krāsa vienā no galiem palīdz piesaistīt skatienu un liek telpai izskatīties mazāk izstieptai. Pamēģini piesātinātu sarkano toni, lai iegūtu izteiksmīgu tēlu.

Kuras krāsas? Izmēģini W0.05.65

Nokrāso durvju un logu ailes, grīdlīstes un citu koka apdari gaišās, gaismu atstarojošās krāsās, iespējams, tonī, kas nedaudz kontrastē ar sienu.

4) Izmēģini tonālu krāsu salikumu

Izvēlies sienas krāsai līdzīgu toņu tekstilu un mēbeles, lai tām palīdzētu saplūst ar telpu, nevis izceties. Tas radīs mierīgu, kārtīgu telpu, kas šķiet lielāka, nekā patiesībā ir. Lai panāktu šādu efektu, īpaši labi der zaļas nokrāsas.

Kuras krāsas? Izmēģini U0.10.73, S0.10.50 un N8.40.21

5) Izcel koka apdari

Mazā telpā koka apdarei un līstēm jābūt vienu toni tumšākām par sienas krāsu. Tas rada kontrastu, kas ļauj telpas arhitektūras skeletam izcelties un sienām nedaudz atkāpties, padarot telpu vizuāli lielāku. Gaišāk pelēkas sienas ar tumšāk pelēku koka apdari radīs izsmalcinātu toni.

Kuras krāsas? Izmēģini W0.05.65 sienām un U6.27.18 koka apdarei.