“Kā varu izmantot krāsu, lai pārsteigtu viesus, kad viņi ienāk manās mājās?”

Mūsu nesenajā aptaujā teju 50% jaunu mājokļu īpašnieku atzina, ka viņiem ir bijis ļoti svarīgi, kā iekārtots mājoklis, pirms ierodas pirmie viesi.

Katrs desmitais pat atzinās, ka izvairījās aicināt viesus, ja šķita, ka mājoklis neizskatās ideāli.

Psiholoģe un krāsu eksperte Ingrīda Kolinsa apgalvo, ka tas ir pilnīgi normāli. Patiesībā lepnums par savu mājokli ir ieprogrammēts mūsu smadzenēs.

“Tas, kā mēs sevi prezentējam ar savu mājokli un apģērbu, raida neuzkrītošus neverbālus signālus,” viņa skaidro. “Cilvēki dziļi sirdī ir cilšu būtnes, un mēs tiecamies ar savu izskatu atstāt iespaidu uz pārējiem cilts locekļiem.”

Drošs veids, kā atstāt spēcīgu un paliekošu iespaidu, ir izteiksmīgu krāsu izmantošana savā mājoklī.

Krāsas spēks

Nerakstītās ziņas, ko nodod mūsu mājokļi, ir vēl svarīgākas, ja esam tikko pārcēlušies. Mēs vēlamies parādīt draugiem un radiem, ka esam sākuši jaunu dzīvi un ka virzāmies augšup.

Drošs veids, kā atstāt spēcīgu un paliekošu iespaidu, ir izteiksmīgu krāsu izmantošana savā mājoklī. Tomēr dažas krāsas atstāj lielāku iespaidu nekā citas. Lūk, piecas pārgalvīgas un iespaidīgas izvēles.

Sarkanā ir visenerģiskākā spektra krāsa, un tā telpai var piešķirt siltu un aicinošu atmosfēru.

1) Sarkana krāsa

Sarkanā ir visenerģiskākā spektra krāsa, un tā telpai var piešķirt siltu un aicinošu atmosfēru. Tā izskatās īpaši aicinoši sveču gaismā, tādēļ ir lieliska izvēle ēdamistabām.

Kuras krāsas? B7.43.31 vai A0.24.35

Oranžā krāsa ir dzīvīguma pilna. Uzklāj to uz sienām un uzreiz radīsi sajūtu, ka šīs ir priecīgas, dzīvīguma pilnas mājas.

2) Oranža krāsa

Oranžā krāsa ir dzīvīguma pilna. Uzklāj to uz sienām, un uzreiz radīsi sajūtu, ka šīs ir priecīgas, dzīvīguma pilnas mājas. Ja to izmanto vienu, tā var būt mazliet pārāk uzkrītoša, tādēļ pamēģini to nedaudz klusināt, apvienojot ar pretstata zilo krāsu, lai panāktu izteiksmīgu un mūsdienīgu tēlu.

Vari arī izvēlēties daudzpusīgu nokrāsu, piemēram, C6.22.61. Tā izskatās lieliski pati par sevi vai piešķir siltumu krāsu salikumam, ja to izmanto akcenta sienai.

Kuras krāsas? D1.58.49 ar R8.50.50, C6.22.61

Zelta toņi izstaro bagātīgumu, kas tos padara par lielisku izvēli, ja vēlies savus viesus ieskaut greznībā.

3) Zelta krāsa

Zelta toņi izstaro bagātīgumu, kas tos padara par lielisku izvēli, ja vēlies savus viesus ieskaut greznībā. Pietiek ar mazumu, tādēļ sienām izvēlies bālus toņus, piešķirot īpašu valdzinājumu ar rūpīgi izvēlētiem zelta aksesuāriem.

Kuras krāsas? F5.15.79 vai F6.07.82

Violetās krāsas bagātīgie toņi izstaro pašpārliecinātību, kaut arī lielākoties tie vislabāk darbojas kā akcents, nevis visas telpas krāsa.

4) Violeta krāsa

Izmanto piesātinātu violeto krāsu tā pauž attieksmi. Tās bagātīgie toņi izstaro pašpārliecinātību. Savas intensitātes dēļ tā vislabāk darbojas kā akcents, nevis visas telpas krāsa.

Kuras krāsas? W0.33.32, Z3.23.24 vai W7.07.34

Zilzaļā ir iemīļota krāsa aktuālāko tendenču cienītājiem, taču tā ir arī ļoti daudzpusīga. Tā der gan fonam ļoti progresīviem mūsdienīgiem salikumiem, gan tradicionālākos mājokļos.

5) Zilzaļa krāsa

Zilzaļā ir iemīļota krāsa aktuālāko tendenču cienītājiem, taču tā ir arī ļoti daudzpusīga. Tā der gan fonam ļoti progresīviem mūsdienīgiem salikumiem, gan tradicionālākos mājokļos, un, atkarībā no Tevis izvēlētajiem toņiem, var būt tumša un noslēpumaina vai koša un uzmundrinoša.

Kuras krāsas? Q4.24.63, S0.09.30 vai N7.31.40