“Partnerim un man ir pilnīgi atšķirīga iekārtošanas gaume. Kā varam vienoties par krāsu salikumu?”

Saskaņā ar mūsu globālās aptaujas datiem gandrīz katrs desmitais pēc pārcelšanās nevēlas iekārtot jauno mājokli viena vienkārša iemesla dēļ: viņi vienkārši nespēj vienoties ar partneriem par krāsu izvēli.

“Kopīga pārcelšanās ir pozitīvi satraucošs laiks, taču tas nav bez stresa,” saka klīniskā psiholoģe Korinna Ašere. “Viss pārcelšanās juceklis to padara par ļoti emocionālu laiku, un tiek sagaidīts ļoti daudz, kas nozīmē to, ka domstarpības par iekārtošanas un dizaina lēmumiem var tikt ļoti pārspīlētas.”

Ja Tu ar savu otru pusīti nevari vienoties par krāsu izvēli, dziļi ieelpo un izlasi Korinnas profesionālos ieteikumus, kas palīdzēs iekārtot svētlaimīgu mājokli.

1) Sākumā krāsojiet telpas, par kurām vienoties ir viegli

Uzskaitiet visas telpas, par kurām būs jāpieņem lēmumi. Vai par dažām telpām ir vieglāk pieņemt lēmumu nekā par citām? Ja jā, sāciet ar tām.

Padomājiet par telpas izmēriem, grīdas seguma veidu, mēbelēm, ko vēlaties istabā, kā arī kontrastējošām krāsām, kurām nāksies pielāgoties.

2) Esiet praktiski savās izvēlēs

Padomājiet par telpas izmēriem, grīdas seguma veidu, mēbelēm, ko vēlaties istabā, kā arī kontrastējošām krāsām, kurām nāksies pielāgoties. Ja vadīsieties pēc šiem faktoriem, ierobežosiet pieņemamo lēmumu skaitu, salīdzinot ar tiem, kuri būtu jāpieņem, balstoties vien uz personisku izvēli.

3) Noteikti piedalieties izvēlē abi

Ja esat pārāk aizņemti, cenšoties pārtraukt viens otru, varat pat nepamanīt, ka patiesībā jums abiem ir vairāk kopīgu krāsu izvēļu, nekā spējat iedomāties.

4) Novērtējiet krāsas skalā no 1 līdz 10

Ja jums ir pilnīgi pretēji uzskati, tīkamo krāsu novērtēšana skalā no 1 līdz 10 var ļoti palīdzēt. Ja Tavs partneris kādu krāsu novērtē ievērojami augstāk nekā Tu, varbūt vari piekāpties lēmumā par šo telpu, bet, iespējams, panākt savu ieceru īstenošanu citā istabā?

5) Padomājiet par krāsu intensitāti Ja nevarat rast kompromisu par pašu krāsu, iespējams, varat vienoties par konkrētās krāsas īpašībām. Piemēram, Tev var nepatikt koši oranža sienu krāsa, bet kā būtu ar nedaudz klusinātāku terakotas nokrāsu?

Ja viens no jums nevar iedomāties, kā krāsa izskatīsies uz sienām, pirms pirkšanas izmēģiniet to ar parocīgo Sadolin lietotni Visualizer.

Populārākais ieteikums

Izvēlieties pelēko krāsu — tā ir ārkārtīgi daudzpusīga un labi iederas gan klasiskos, gan mūsdienīgos krāsu salikumos. Vai uztraucies, ka pelēkā krāsa ir garlaicīga? Padari to interesantāku ar spilgtu akcenta krāsu, piemēram, dzeltenu.

Kuras krāsas? Izmēģini W0.05.65 ar G0.68.75.