Mūsu mājvietas vēl nekad nav bijušas tik atvērtas; tajās virtuve apvienota ar ēdamistabu, guļvietas iekārtotas uz antresolu platformām, ierīkoti balkoni, jumta logi un siltumnīcas, kas apvieno telpu ar ārpasauli. Arī mūsu ģimenes ir mainījušās. Reiz lomas un telpas bija krasi nodalītas, bet tagad mēs visi piedalāmies savas mājvietas veidošanā.

Visiem ir tiesības piedalīties

Kāds ir rezultāts? Mēs visi izmantojam savas mājvietas telpas kopīgi, tomēr katram ir savs priekšstats par šo telpu izskatu. To var uztvert kā izdevību, nevis šķērsli. Iespējams atrast iekārtojuma risinājumu, kas atspoguļo katra mājas iemītnieka personības labākās iezīmes.

Telpu koplietošanas māksla

“Lai koplietošana būtu veiksmīga, jāmāk labvēlīgi uztvert citu cilvēku skatījumu,” apgalvo Marīke van der Brugena, AkzoNobel vecākā toņu dizainere. “Sekmīgi iekārtotām koplietošanas telpām ir pozitīva, atvērta un pacilāta gaisotne. Krāsas tonis ir piemērotākais rīks šādas telpas izveidei.”

Izmanto košus toņus uz neitrālas bāzes

Vairākums cilvēku uz jautājumu par savu iecienīto krāsu nosauc kādu košu toni: pamatkrāsas, koši sārtu vai piesātinātu purpurkrāsas toni. “Šie toņi mūs piesaista,” Marīke skaidro. “Sākot telpas iekārtošanu ar neitrālu bāzes toni, piemēram, zemes zaļo, krēmkrāsas, gaišo ceriņu toni vai pelēkzilo 2017. gada toni Denim Drift, pēc tam kā košu akcentu var pievienot pārējo ģimenes locekļu iemīļotās krāsas.”

Rotaļas ar formām

Pārsteidzošas, akcentu toņos uzkrāsotas ģeometriskas formas piešķir telpai enerģiju.

“Sienas ar akcentiem veido būtisku centrālo punktu jebkurā telpā, bet var izmēģināt rotaļīgākus, dzīvīgākus toņus, iekrāsojot košu loga rāmi (es izvēlos uzmundrinošu saules dzeltenu toni) vai nelielus, pārsteidzošus ģeometriskos akcentus. Es izmēģināju neuzkrītošu divu toņu efektu, uzkrāsojot pelēkzilu apli uz gaišas ceriņkrāsas sienas pie loga rāmja.”

Darbojieties kopā

Dažādu toņu krāsas apļi ir lielisks sienas akcents.

Iekārtojot koplietojamās telpas, visiem ir vēlams aktīvi iesaistīties darbā. “Var izveidot sienu ar piemērotu krāsu apļu akcentiem. Es izvēlos toņu paleti no gaišas smilškrāsas un pelēkās krāsas līdz okeram, lašsārtajam, rožsārtajam un koši dzeltenajam tonim. Katrs ģimenes loceklis var iekrāsot kādu no toņiem,” Marīke ierosina. “Apļiem nav jābūt nevainojami pareiziem; tieši šie elementi padara mājvietu neatkārtojamu.”

Neparasti sienas akcenti

Siena ar svītru akcentiem — drosmīgu dzelteno toni neuzkrītošāku nokrāsu ietvarā.

Parasti uz sienas ar akcentiem ir viens liels toņa laukums, kas kontrastē ar gaišu neitrālo bāzes toni uz citam sienām, tomēr iespēju ir ļoti daudz. “Dažādas nokrāsas var radīt apbrīnojamu efektu. Var uzkrāsot košas pamīšus svītras, panākot intensīvi enerģisku iespaidu, vai arī pamazām pāriet no akcenta toņa līdz bāzes tonim, radot mierpilnu saulrieta noskaņu.”

Lai noskaidrotu, kā efektīvi izmantot savu telpu, izlasi rakstu Dzīve kopā: idejas savas atpūtas telpas izveidei.

Aktuālās krāsas