“Pašlaik gaidām pirmo bērniņu un esam paredzējuši mūsu mājokļa brīvo istabu izmantot kā bērnistabu un viesu istabu. Kā mēs varētu maksimāli izmantot pieejamo telpu?”

Lielākajā daļā mūsdienu māju un dzīvokļu nav daudz brīvas vietas, tādēļ mājokļa plānojums var ļoti ietekmēt dzīves kvalitāti.

Ja ir paveicies un mājoklī pieejama brīva istaba, iespējams, ka to nevar pārveidot par bērnistabu, jo tā nepieciešama arī citiem mērķiem.

Lai radītu universālu guļamistabas un bērnistabas apvienojumu, nepieciešama rūpīga plānošana un nedaudz krāsas. Ja visu paveiksi pareizi, iegūsi ideālu istabu, kur apciemojuma laikā apmesties vecvecākiem, un arī mājīgu vietiņu, ko iemīļos mazulis.

Izsmalcināta, neitrāla toņu palete ir lielisks jebkuras guļamistabas dizaina pamats, jo sevišķi tad, ja tā paredzēta dažādu vecumu iemītniekiem.

1. Neitrāla teritorija

Izsmalcināta, neitrāla toņu palete ir lielisks jebkuras guļamistabas dizaina pamats, jo sevišķi tad, ja tā paredzēta dažādu vecumu iemītniekiem.

Ja brīvā istaba nav pārāk liela, iekārto to vēsos, gaišos toņos, piemēram, izvēlies pērļu vai tērauda pelēko toni, lai radītu gaišu un brīvu noskaņu. Šie toņi būs ideāli piemēroti, ja istabā paredzēts novietot gan viesu gultu, gan bērna gultiņu.

Ja vēlies radīt omulīgāku, sirsnīgāku noskaņu, izvēlies daudzpusīgos siltos neitrālos toņus, piemēram, kakao vai kastaņbrūno, vai arī smilšakmens dzelteno toni.

Kurus toņus izvēlēties?
F2.14.66
E4.05.65
E4.05.55
E4.05.45

Izmantojot pieklusinātus toņus, varēsi radīt savdabīgu toņu salikumu, kas vienlaikus ir gan glīts, gan mūsdienīgs.

2. Glīti pasteļtoņi

Ja sapņo par tradicionālu bērnistabas toņu salikumu, bet vēlies radīt telpu, kurā ērti jutīsies arī vectētiņš, kādēļ gan neaizstāt saldos rozā un zilos toņus ar nobriedušākiem toņiem?

Apsver iespēju izvēlēties elegantus aprikožu, lavandas un piparmētras toņus ar krēmkrāsas piedevu. Šie pieklusinātie toņi ir ideāls kompromiss, lai līdzsvarotu vēlmi pēc piemīlības un izsmalcinātības. Tie palīdzēs radīt savdabīgu toņu salikumu, kas būs vienlaikus glīts un mūsdienīgs.

Kurus toņus izvēlēties?
A6.04.83
E4.05.76

Platas, vertikālas svītras pie mazuļa gultiņas izskatīsies ļoti moderni, jo sevišķi tad, ja izmantosi siltos neitrālos vai pasteļtoņus.

3. Skaldi un valdi

Ja istabā vēlies nodalīt atsevišķas zonas, apsver iespēju izveidot sienu ar akcentiem pie mazuļa gultiņas vai viesu gultas galvgalī.

Platas, vertikālas svītras pie mazuļa gultiņas izskatīsies ļoti moderni, jo sevišķi tad, ja tās būs krāsotas siltos neitrālos vai pasteļtoņos. Šādi var arī lieliski atdzīvināt šo istabas daļu, nepadarot kopējo toņu salikumu pārāk bērnišķīgu.

Viesiem paredzētajā istabas daļā vari atļauties drosmīgu, dizainera cienīgu iekārtojumu. Izveido pakāpenisku sienas krāsojuma efektu, kombinējot kādu no saviem iemīļotākajiem pasteļtoņiem ar tumšāku toni, lai radītu patīkamu kontrastu. Ja vēlies radīt priecīgu noskaņu, izmēģini gaiši dzelteno un spilgti dzelteno toni.

Kurus toņus izvēlēties?
FN.01.85
EN.02.85
D4.04.71

Lai telpa nebūtu piekrauta ar autiņbiksītēm un losjoniem, izvēlies pārvietojamus glabāšanas moduļus, ko var sakraut citu uz cita un viegli novietot zem bērna gultiņas vai dīvāna.

4. Maksimāli izmanto pieejamo telpu

Ja nevari istabā novietot visas nepieciešamās lietas, iespējams, ir pienācis laiks mainīt mēbeles. Ja citā istabā jau ir divguļamā gulta, bērnistabā vari novietot matraci vai dīvānu, uz kura varēsi arī sēdēt un barot mazuli.

Jaundzimušie ir maziņi, taču, lai parūpētos par viņiem, ir nepieciešams daudz dažādu lietu, kurām vienmēr jābūt pa rokai. Lai telpa nebūtu piekrauta ar autiņbiksītēm un losjoniem, izvēlies pārvietojamus glabāšanas moduļus, kurus var sakraut citu uz cita un viegli novietot zem bērna gultiņas vai dīvāna.

Izmantojot griestos iekarinātu aizkaru, ko apvilkt ap bērna gultiņu, var viegli radīt improvizētu “istabu” un nodrošināt mazulim un viesim nedaudz personiskās telpas.

5. Nodali ar aizkaru

Izmantojot aizkaru, ko var apvilkt ap bērna gultiņu, vai nolokāmu aizslietni, var viegli izveidot improvizētu “istabu” un radīt nodalītu telpu sajūtu.

Noderīgs padoms

Neitrālu toņu salikumu atsvaidzini ar viegli kopjamiem telpaugiem un ierāmētām fotogrāfijām. Siena ar ģimenes fotogrāfijām piešķir istabai individualitāti. Turklāt, mazulim augot, šo sienu var papildināt ar jauniem attēliem.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
F2.14.66
E4.05.65
A6.04.83
E4.05.76
FN.01.85