“Ko varat ieteikt, ja vēlamies izveidot videi draudzīgu un modernu bērnistabu?”

Ģimenes, kas rūpējas par apkārtējo vidi, bieži uztraucas par jaunpienācēja radīto ietekmi uz to. Kādas autiņbiksītes izmantot? Kādas rotaļlietas pirkt? Kā iekārtot bērnistabu mazulim un planētai nekaitīgā veidā?

Vairāk nekā puse no vecākiem, kas piedalījās Sadolin aptaujā, atzina, ka pirms bērnistabas iekārtošanas viņi pārbauda, vai uz produkta ir atrodama informācija par nekaitīgumu bērniem. Taču gandrīz trīs ceturtdaļas aptaujāto vecāku arī atzina, ka vizuālais noformējums bērnistabas iekārtojumā ir ļoti svarīgs faktors.

Šie noderīgie padomi palīdzēs uzlabot bērnistabas ietekmi uz apkārtējo vidi un sākt mazuļa dzīves gaitas videi draudzīgi un veselīgi, bez stila kompromisiem.

Viens no labākajiem veidiem, kā panākt, lai bērnistaba būtu labvēlīga vide mazulim un nekaitīga apkārtējai videi, ir izvēlēties krāsu uz ūdens bāzes ar mazu GOS saturu.

1. Izvēlies krāsu uz ūdens bāzes

Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt bērnistabas labvēlīgo ietekmi uz mazuli un apkārtējo vidi, ir izvēlēties krāsu uz ūdens bāzes ar mazu GOS — gaistošo organisko savienojumu — saturu. Šie savienojumi plaši tiek izmantoti videi kaitīgajā naftas ķīmijas industrijā.

Visas Sadolin iekšdarbu sienas krāsas, piemēram, Bindo 10, ir krāsa uz ūdens bāzes, vārdu sakot, bez pūlēm varēsi atrast videi draudzīgu, netoksisku krāsu vēlamajā tonī.

Veicot jebkādus krāsošanas darbus, ir vēlams tos pabeigt pāris nedēļas pirms mazuļa ierašanās mājās, lai šajā brīdī telpā nebūtu nekādu aromātu.

Kurus krasas izvēlēties?

Bindo 7, Bindo 10, Bindo 20

Ja pēc darbiem paliek pāri krāsa, parūpējies par pareizu tās glabāšanu nākamajai krāsošanas reizei — sargājot no tiešas saules gaismas ietekmes un aukstuma.

2. Iegādājies tikai nepieciešamo daudzumu krāsas

Mūsu tiešsaistes krāsas kalkulators palīdz noskaidrot precīzu nepieciešamās krāsas daudzumu. Izmantojot mazāk krāsas, ietaupīsi naudu, turklāt sniegsi savu artavu planētas aizsardzībā.

Tomēr gadās, ka pēc darbu veikšanas krāsa paliek pāri, šādā gadījumā parūpējies par tās glabāšanu nākamajai krāsošanas reizei (sargājot no saules gaismas un aukstuma) vai arī atdod to kaimiņam, draugam vai vietējai labdarības organizācijai. Neizlej krāsu izlietnē un neizmet to atkritumos.

Ja izveidosi istabas iekārtojumu, kas būs piemērots bērnam arī nākotnē, ilgtermiņā ietaupīsi daudz naudas, turklāt mēbeles un rotaļlietas nenonāks izgāztuvē.

3. Radi klasisku telpu

Bērnistabas lietojums laika gaitā mainīsies. Ja izveidosi istabas iekārtojumu, kas būs piemērots bērnam arī nākotnē, ilgtermiņā ietaupīsi daudz naudas, turklāt mēbeles un rotaļlietas nenonāks izgāztuvē.

Pirms iekārtošanas sākšanas apsver, kādas mēbeles istabā būs noderīgas, kad mazulis sāks staigāt. Tā vietā, lai iegādātos pārtinamo galdu, vari, piemēram, novietot izturīgu pārtinamo paliktni uz skapīša virsmas. Tādējādi, mazulim paaugoties, varēsi noņemt paliktni un novietot uz skapīša rotaļlietas un grāmatas.

Pirms iegādāties jaunas mēbeles, pamēģini izmantot jau esošās. Vai kāds grāmatplaukts vai skapītis netiek izmantots? Atliek tikai uzklāt divas krāsas kārtas, un tas kļūs par jaunās bērnistabas galveno elementu.

4. Atrodi pielietojumu vecām mēbelēm

Pirms iegādāties jaunas mēbeles, pamēģini izmantot jau esošās. Vai kāds grāmatplaukts vai skapītis netiek izmantots? Atliek tikai uzklāt divas krāsas kārtas, un tas kļūs par jaunās bērnistabas galveno elementu.

Jaunu dzīvi var sākt ne tikai vecas mēbeles. Ar nelielu daudzumu krāsas var atsvaidzināt arī koka kastes, vecas lādes un pat bilžu rāmjus.

Tā vietā, lai tērētu naudu, pērkot mākslas darbus vai rotaļlietas mazuļa istabas atdzīvināšanai, kādēļ nepaņemt rokās otu un neradīt mākslas darbu saviem spēkiem?

5. Atrodi savu iekšējo Pikaso

Tā vietā, lai tērētu naudu, pērkot mākslas darbus vai rotaļlietas mazuļa istabas atdzīvināšanai, kādēļ nepaņemt rokās otu un neradīt mākslas darbu saviem spēkiem?

Šādi varēsi atjautīgi izmantot pārpalikušo krāsu, turklāt samazināsi patēriņu — piešķirsi bērnistabai individualitāti, neiztukšojot maku un nenodarot kaitējumu planētai.

Kurus toņus izvēlēties?
Q7.15.76
A8.07.78
J8.12.80

Noderīgs padoms

Durvju, koka detaļu un sienu krāsošanai izmanto krāsu uz ūdens bāzes, lai mazuļa bērnistaba būtu pēc iespējas nekaitīgāka un videi draudzīgāka.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šīs krāsas:
Q7.15.76