“Šobrīd plānoju sava mazulīša bērnistabu un labprāt uzklausītu profesionālus ieteikumus, jo sevišķi par krāsu lietošanu. Vai varat palīdzēt?”

Kad Sadolin krāsu eksperte Marīke uzzināja, ka gaida meitiņu, kļuva skaidrs — vispirms būs jāatrisina bērnistabas iekārtošanas jautājums. Vienīgā brīvā istaba viņas mājoklī bija pavisam neliela, turklāt tajā iespīdēja maz dienasgaismas.

Krāsu eksperte Marīke labi zina, cik nozīmīgas mazuļa attīstībai ir krāsas un raksti, tādēļ viņas galvenā prioritāte bija košu toņu iekļaušana bērnistabas iekārtojumā, nepārcenšoties ar piesātinājumu.

Viņa arī vēlējās izmantot atjautīgus iekārtojuma elementus un mantu glabāšanas risinājumus, lai atbrīvotu vietu un radītu plašuma sajūtu.

Marīke stāsta, kā viņa izveidoja ideālu mazās meitiņas bērnistabas plānu:

Uzspīdot saulei, dzeltenīgais okera tonis iekvēlosies siltā un saulainā gaismā.

Saulains toņu salikums

Bērnistabas toņu salikumā izmantoju balto, okera dzelteno un sārti sarkano toni. Lai izveidotu šo salikumu, izvēlējos bērnistabas galveno krāsu — pieklusinātu dzelteno toni. Istaba ir neliela, taču dzeltenīgais okera tonis katru rītu atspīd saules gaismā, radot telpā brīnišķīgu, siltu spīdumu un saulainu noskaņu.

Pēc tam šo toni papildināju ar pieklusinātu rozā nokrāsu, kurai pievienots nedaudz sarkanās krāsas, — tādējādi istabā izdevās radīt mūsdienīgu un vienlaikus sirsnīgu noskaņu. Gan dzeltenais, gan rozā ir siltie toņi, kas lieliski izskatās kopā.

Kurus toņus izvēlēties?
F6.42.60
A0.05.75
CN.00.85

Telpaugi praktiski jebkurā istabā radīs draudzīgu, svaigu un sirsnīgu noskaņu.

Augu spēks

Man patīk, ja mājās ir augi. Man šķiet, ka tie piešķir telpai draudzīgu, svaigu un sirsnīgu noskaņu.

Mūsu bērnistaba ir diezgan maza, tādēļ izvēlējos iegādāties vienu lielu telpaugu un izmantot to kā akcentu. Novietoju to uz krēsla pie okera krāsas sienas, jo zaļā un dzeltenā krāsa ļoti labi saskan — abi ir dabas toņi un lieliski viens otru papildina.

Balts skapītis un iekārto plauktu komplekts ir lielisks risinājums autiņbiksīšu un citu bērna kopšanas piederumu glabāšanai.

Atjautīga glabāšana

Tā kā vieta mantu glabāšanai bija ierobežota, vajadzēja to izmantot pēc iespējas racionālāk. Istabā novietojām tikai visnepieciešamāko. Izvēlējāmies baltu skapīti un iekārtu plauktu komplektu, tur varējām glabāt autiņbiksītes un citus bērna kopšanas piederumus, kā arī dažas mūsu meitiņas iemīļotākās grāmatas.

Skapīti un plauktus nokrāsojām baltus un novietojām pie vienas no baltajām sienām. Skapīša un sienas baltā krāsa saplūst, radot iespaidu, ka istaba ir plašāka.

Novietojot pie sienas lielu spoguli, galvas augstumā istaba vizuāli šķitīs plašāka.

Spoguļa maģija

Pie otras baltās sienas mēs novietojām lielu drēbju skapi ar spoguli, kas aizņem gandrīz visu sienu. Ar spoguli var atjautīgi radīt plašuma sajūtu. Tas atstaro gaismu visā istabā, un tādējādi telpa šķiet divreiz lielāka.

Novietojot pie sienas lielu spoguli, galvas augstumā istaba vizuāli šķitīs plašāka. Turklāt mazuļiem spoguļi šķiet ļoti interesanti.

Daži pareizi izvēlēti iekārtojuma elementi atdzīvinās jebkuru toņu salikumu.

Pēdējie akcenti

Mēs iegādājāmies ļoti vienkāršas un baltas mēbeles, jo vēlējāmies, lai uzmanības centrā būtu okera dzeltenā siena. Bērna gultiņai un krēslam izvēlējāmies audumu pieklusinātā pelēcīgā tirkīza tonī, lai kompensētu rozā un dzelteno sienu siltos toņus. Zaļais un pelēkais tonis patiešām izceļas uz okera krāsas sienas fona.

Gultiņu novietojām bērnistabas vidū, lai tā šķistu plašāka. Varam pieiet gultiņai no jebkuras puses, un meitiņa var aplūkot visu istabu. Vēlējāmies radīt pēc iespējas omulīgāku noskaņu, tādēļ virs gultiņas iekārām moskītu tīklu — mazulīte tagad guļ kā ligzdiņā.

Noderīgs padoms

Izmantojot divus siltos toņus, piemēram, dzelteno un sārti sarkano, pievieno salikumam daudz baltās krāsas, lai līdzsvarotu telpu, un akcenti varētu patiešām izcelties.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
F6.42.60
A0.05.75