“Mazulis nāks pasaulē jau pēc pāris mēnešiem, bet mums nav vietas atsevišķai bērnistabai. Kā izveidot īpašu vietu mazulim, nepārceļoties uz lielāku mājokli?”

Vēlme iekārtot ģimenes ligzdiņu, gaidot mazuli, var būt ļoti spēcīga. Taču, lai izveidotu īpašu vietu mazuļa atpūtai, nebūt nav jāpārceļas uz lielāku mājokli vai jāiekārto atsevišķa istaba.

Saskaņā ar Akzonobel veiktā pētījuma rezultātiem 17% jauno vecāku pārveido daļu savas guļamistabas par bērnistabu, ja mājoklī nepietiek vietas, bet 1 no 10 vecākiem, kuriem jau ir bērni, iekārto viņiem kopīgu istabu.

Vai vajadzīga palīdzība? Mūsu atjautīgie mājokļa iekārtošanas padomi palīdzēs izveidot mājīgu, mazulim patīkamu stūrīti:

Platas horizontālas svītras dažādos zaļos toņos ir klasisks dizaina elements, kas piemērots visu vecumu puisīšiem un meitenītēm.

Dalīšanās ar brāļiem vai māsām

Ja mazulim būs jādala istaba ar vecāku brāli vai māsu, ļauj vaļu iztēlei un izmanto dažādus toņus un rakstus, lai iekārtotu telpu, ko iemīļos abi bērni.

Platas horizontālas svītras dažādos zaļos toņos ir labi piemērotas visu vecumu puisīšiem un meitenītēm, savukārt efektīgas daudzkrāsainas svītras ir lieliska izvēle nedaudz vecākiem bērniem.

Vari arī izveidot skaidri nodalītas gulēšanas zonas, katrai istabas daļai izmantojot atšķirīgus rakstus vai toņus. Daži pasteļtoņu krāsas akcenti padarīs mazuļa zonu interesantāku, viņu pārlieku nestimulējot, savukārt košāki toņi ir ideāli piemēroti bērniem, kuri jau staigā, kā arī vecākiem bērniem.

Kurus toņus izvēlēties?
N9.10.70
[H3.04.72]] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/h30472)
M6.05.84

Kad ir atbrīvota vieta bērna gultiņai, izvēlies savstarpēji papildinošus toņus, kas palīdzēs izcelt mazuļa zonu kopējā guļamistabā.

Izkrāso omulīgu stūra bērnistabu

Dzīvoklī ar vienu guļamistabu stūra bērnistaba ir lielisks veids, kā pilnībā izmantot visu istabu un nodrošināt mazulim mājīgu vietu gulēšanai.

Vispirms atbrīvo guļamistabu no visa liekā, lai varētu objektīvi novērtēt veicamo darbu. Vai gultu var pievirzīt pie sienas? Vai grīdas skapīšus var aizstāt ar sienas plauktiem?

Kad ir atbrīvota vieta bērna gultiņai, izvēlies savstarpēji papildinošus toņus, kas kopējā guļamistabā palīdzēs izcelt mazuļa zonu.

Laba ideja ir silta neitrāla toņa, piemēram, gaiši pelēka, izvēle pieaugušo guļamistabas daļai, bet sienu, pie kuras atrodas bērna gultiņa, nokrāsot spilgtā, pieskaņotā tonī. Lavandas krāsas daudzpusīgais tonis nomierinās mazuli un vienlaikus toņu salikumam piešķirs izsmalcinātību.

Radi vienotu dizainu, nokrāsojot sienas plauktus un mazuļa zonas sienu vienā tonī.

Kurus toņus izvēlēties?
F1.14.84

Lai uzturētu vienotu dizainu, plauktiem un bufetēm izvēlies tādu pašu toni kā mazuļa omulīgajam stūrītim. Ja iespējams, izvēlies noturīgu, tīrāmu krāsu, kas labi izturēs arī nejaušu apšļakstīšanu.

Atjautīgas idejas glabāšanai

Vietas trūkuma apstākļos nāksies izmantot katru mājokļa stūrīti, tādēļ vajadzētu pēc iespējas atturēties no jaunu mēbeļu iegādes.

Pārtinamā galda vietā par mazuļa aprūpes vietu var kļūt, piemēram, bufete, vai arī nostiprināmu mīksto paklāju var novietot uz kumodes, šādi vienlaikus iegūstot gan pārtinamo galdu, gan mantu glabāšanas vietu.

Lai uzturētu vienotu dizainu, plauktiem un bufetēm izvēlies tādu pašu toni kā mazuļa omulīgajam stūrītim. Ja iespējams, izvēlies noturīgu, tīrāmu krāsu, kas labi izturēs arī nejaušu apšļakstīšanu.

Kurus toņus izvēlēties?
E4.54.65
K9.60.43

Noderīgs padoms

Ja neesi pārliecināts par toņu izvēli, lejupielādē lietotni Sadolin Visualizer viedtālrunī vai iPhone, lai nekavējoties gūtu priekšstatu par to, kā izskatīsies iekārtotā istaba.

Vienkārši pavērs ierīci, kurā atvērta lietotne, pret sienu, kuru vēlies krāsot, izvēlies Sadolin paletes toni, pieskaries ekrānam, un gatavs!

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
N9.10.70
H3.04.72
F1.14.84
E4.54.65
K9.60.43