“Esam izlēmuši, ka mazuļa dzimums būs pārsteigums, taču mūs satrauc doma, ka neitrāls iekārtojums izskatīsies nedaudz vienmuļš. Kā iekārtojumam piešķirt individualitāti?”

Saskaņā ar Sadolin veiktā pētījuma rezultātiem aptuveni divas trešdaļas topošo vecāku, iekārtojot bērnistabu, neuzskata mazuļa dzimumu par prioritāti.

Ja nevēlies noskaidrot sava mazuļa dzimumu līdz dzemdībām vai tradicionālie zilo un rozā toņu salikumi nešķiet interesanti, atceries, ka neitrālas bērnistabas iekārtošana kļūst aizvien populārāka. Tā noteikti atvieglos dzīvi, kad pasaulē nāks otrais mazulis!

Taču dzimumneitrāla mazuļa istaba var šķist nedaudz auksta un vienmuļa, tādēļ piedāvājam četras “krāsainas” idejas, kas iekārtojumam piešķirs individualitāti.

Izvēloties dzimumneitrālu toņu salikumu, atceries par vienkāršību — mērķis ir radīt skaistu neitrālu fonu, ko pēc mazuļa dzimšanas varēsi papildināt ar spilveniem un citiem iekārtojuma elementiem.

1. Izvēlies dabisku smilškrāsas, maigu tirkīza un okera dzelteno toni

Izvēloties dzimumneitrālu toņu salikumu, atceries par vienkāršību — mērķis ir radīt skaistu neitrālu fonu, ko pēc mazuļa piedzimšanas varēsi papildināt ar spilveniem un citiem iekārtojuma elementiem.

Tieši tādēļ šī dabiskās smilškrāsas, maigā tirkīza un maigi dzelteno toņu krāsu palete rada vēlamo efektu.

Šos nomierinošos un mājīgos toņus vari vienmērīgi izmantot uz kādas no istabas sienām, lai radītu efektīgu svītrojuma efektu. Vari arī izvēlēties vienu toni lielākajai daļai sienu un kompensēt to ar apmali un sienu ar akcentiem citos toņos.

Kurus toņus izvēlēties?
F2.04.74
Q5.10.76
F1.35.65

Zaļās krāsas harmonizējošās īpašības ir plaši zināmas, tādējādi tā būs ideāli piemērota dzimumneitrālai mazuļa bērnistabai.

2. Kombinē zaļos toņus

Zaļās krāsas harmonizējošās īpašības ir plaši zināmas, tādējādi tā būs ideāli piemērota dzimumneitrālai mazuļa bērnistabai.

Gluži kā dabā lielākā daļa zaļo toņu lieliski papildina cits citu, un zaļā krāsa tiek uzskatīta par vienu no visnomierinošākajām.

Bērnistabas sienu vispirms nokrāsojiet tumšākajā tonī, piemēram, papardes, koku lapu vai zilganzaļajā, un izmantojiet gaišāku toni, piemēram, gaišu jūraszaļo, apmaļu un griestu krāsošanai.

Padariet krāsojumu interesantāku un piesātinātāku, pievienojot rakstus un materiālus dažādos spilgtāk zaļos toņos, piemēram, smaragdzaļā tonī.

Kurus toņus izvēlēties?
K9.60.43
J8.32.72
J5.49.40

Sienām ar akcentiem nav jābūt košām. Siena ar akcentiem klusinātā tonī ir piemērota gan puisīšiem, gan meitenītēm un ir lieliska alternatīva pilnīgi baltam iekārtojumam, ja neitrāli toņi šķiet pievilcīgāki.

3. Neuzkrītošs akcents

Sienai ar akcentiem nav jābūt košai. Siena ar akcentiem klusinātā tonī ir piemērota gan puisīšiem, gan meitenītēm un ir lieliska alternatīva pilnīgi baltam iekārtojumam, ja neitrāli toņi šķiet pievilcīgāki.

Apsver iespēju izmantot krāšņus pasteļtoņus, piemēram, ceriņkrāsu, aprikožu krāsu, pistāciju zaļo vai pelēkbrūno krāsu.

Toņu salikumu papildini ar baltu bērna gultiņu, iekārtojuma elementiem līdzīgā tonī un maigiem muslīna aizkariem, lai radītu klusinātu bērnistabu, kurā būs patīkami pavadīt laiku kopā ar mazuli.

Kurus toņus izvēlēties?
WN.02.77

Ienes bērnistabā dabas pieskārienu, izmantojot meža tematikas iedvesmotu toņu salikumu.

4. Radi aizraujošu tematisku bērnistabu

Ja vēlies radīt ko aizraujošāku, kādēļ gan neienest bērnistabā dabas pieskārienu, iedvesmojoties no dabas vai meža tematikas?

Pieklusināta zaļo, zilo un pelēko toņu palete saglabās svaigumu un mūsdienīgumu, savukārt izsmalcināti silti dzeltenie un ozola brūnie toņi piešķirs iekārtojumam omulību.

Lai radītu individuālu noskaņu, radoši rīkojies ar šabloniem un radi oriģinālus mākslas darbus, ko mazulis varēs aplūkot. Veido vienkāršus zīmējumus, izmantojot vienu vai divus toņus, vai arī ļauj vaļu iedvesmai un krāso lapu vai augļu šablonus dažādos toņos.

Kurus toņus izvēlēties?
K9.16.56
R7.04.78
ON.00.87

Noderīgs padoms

Padari vienkāršu toņu salikumu aizraujošāku, izmantojot antīka dizaina sienu mākslu. Atrodi plakātus, kuros attēloti bērnībā iemīļoti animācijas filmu vai bērnu grāmatu tēli, un piekar tos pie sienas vienkāršos koka rāmjos. Galu galā — bērnistabā nāksies pavadīt daudz laika.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
F2.04.74
K9.60.43
WN.02.77
K9.16.56
R7.04.78