“Mājokļa sienas nepieciešams atsvaidzināt, taču krēmkrāsas tonis, ko parasti izvēlos, šķiet nedaudz vienmuļš. Vai ir iespējams izmantot izsmalcinātu, neitrālu toņu paleti, neradot garlaicīgu noskaņu?”

Vai esi sniegbaltu sienu cienītājs, vai varbūt tevi satrauc doma izmēģināt uzmanību piesaistošus toņus? Saskaņā ar nesen veiktās AkzoNobel aptaujas rezultātiem gandrīz 40% mājokļu īpašnieku izvēlas sienas krāsot neitrālos toņos.

Taču pieklusinātiem toņiem nav jābūt garlaicīgiem. Mēs parādīsim, kā radīt iespaidu ar neitrālu krāsojumu un uz visiem laikiem aizmirst par magnolijas toni.

Vēsi, avangarda neitrālie toņi labi iederas aktīvi izmantotās virtuvēs un palīdz saglabāt vēsu noskaņu, arī temperatūrai pieaugot.

1. Neitrālie toņi virtuvē

Vēsi, avangarda neitrālie toņi labi iederas aktīvi izmantotās virtuvēs un palīdz saglabāt vēsu noskaņu, arī temperatūrai pieaugot. Attēlā svaigs gaiši pelēkais tonis ir papildināts ar skapīšiem tirkīza tonī, lai radītu modernu telpu ar vēsu un svaigu noskaņu. Siena ar akcentiem pelēkbrūnā tonī piešķir telpai siltumu un vizuāli padara to lielāku.

Kurus toņus izvēlēties?

Q8.04.83
D5.05.45

Efektīvi iekārtotam kabinetam ir vienlaikus jārada stimulējošs un nomierinošs efekts. Radi šo ideālo līdzsvaru, izmantojot neitrālu fonu ar siltākiem akcentiem.

2. Neitrālie toņi kabinetā

Veiksmīgi iekārtotam kabinetam ir vienlaikus jārada stimulējošs un nomierinošs efekts. Radi šo ideālo līdzsvaru, izmantojot neitrālu fonu, ko papildina siltāki akcenti. Izvēlies sniegbalto vai svaigu pelēko toni sienām — apsver iespēju izmantot porcelāna balto vai ļoti gaišu pelēko toni — un vienu siltu neitrālo toni, piemēram, maigi rozā vai brūnu ar purpura nokrāsām, lai piešķirtu jaunu dzīvi aizmirstām telpas daļām, piemēram, šai palodzei.

Kurus toņus izvēlēties?

D7.03.85
SN.02.67

Pārveido mājas ieeju no vienmuļas efektīgā, izmantojot izsmalcinātu siltu neitrālo toņu paleti.

3. Neitrālie toņi ieejā

Pārveido mājas ieeju no vienmuļas efektīgā, izmantojot izsmalcinātu siltu neitrālo toņu paleti. Attēlā zemes tonis apvienots ar nedaudz ietonētu balto krāsu un platu melnu apmali, lai radītu vienlaikus neuzkrītošu un omulīgu dizainu.

Kurus toņus izvēlēties?

F4.07.76
GN.01.88

Drosmīgi iekārtotāji var izmēģināt tumšākus neitrālos toņus, lai guļamistabā radītu dramatisku, bet vienlaikus omulīgu noskaņu.

4. Neitrālie toņi guļamistabā

Neitrāliem toņiem nav jābūt blāviem un garlaicīgiem. Drosmīgi iekārtotāji var izmēģināt tumšākus neitrālos toņus, lai guļamistabā radītu dramatisku, bet vienlaikus omulīgu noskaņu. Izmanto vienkāršu tumši pelēko vai tumši zilo toni un līdzsvaro to, izceļot grīdlīstes un arhitektūras elementus sniegbaltā tonī.

Kurus toņus izvēlēties?

S0.20.21

Smelies iedvesmu no dabas un piešķir atvērtā plānojuma telpai siltu noskaņu.

5. Neitrālie toņi atvērtā plānojuma dzīvojamajā telpā

Smelies iedvesmu no dabas un piešķir atvērtā plānojuma telpai siltu noskaņu. Apsver iespēju izmantot piesātinātus zemes toņus, piemēram, sēpijas, sarkanbrūno, dzeltenbrūno un tumši pelēko toni. Lai lielu telpu padarītu interesantāku, vari to sadalīt, izmantojot krāsu, lai izceltu logu, vai izvēloties papildinošu krāsu sienas akcentiem.

Kurus toņus izvēlēties?

LN.02.77
G0.11.31
HN.02.77

Svarīgākais ir izvēlēties daudzveidīgus, dzimumneitrālus toņus, kuriem var viegli pieskaņot interjera elementus, lai piesaistītu uzmanību.

6. Neitrālie toņi dalītā telpā

Svarīgākais ir izvēlēties daudzveidīgus, dzimumneitrālus toņus, kuriem var viegli pieskaņot interjera elementus, lai piesaistītu uzmanību. Laba izvēle ir retro pasteļtoņi, piemēram, sinepju dzeltenais un olīvu zaļais. Turklāt tie izskatās izsmalcināti, nenomācot pārējo dizainu.

Kurus toņus izvēlēties?

F4.10.70
F8.18.76
H9.09.69

Noderīgs padoms

Vai vēlies redzēt, kā šie neitrālie toņu salikumi izskatīsies mājoklī? Lietotne Sadolin Visualizer ļauj eksperimentēt ar dažādām toņu kombinācijām, sniedzot tūlītēju priekšstatu par telpas izskatu pirms krāsas iegādes.