“Man ir apnikusi pašreizējā dzīvesvieta, bet es nevaru atļauties pārvākties. Kā lai iedvešu mājoklī jaunu dzīvību?”

Nenovērtē krāsas spēku par zemu! Vairāk nekā 50% mājokļu īpašnieku, kas piedalījās AkzoNobel veiktajā aptaujā, atzina, ka krāsas kārta ir labākais veids, kā zināmā telpā ienest ko jaunu. Turklāt tā ir izdevīga iespēja, kas sniedz viegli sasniedzamus, tūlītējus rezultātus.

Neatkarīgi no tā, vai plāno mainīt iekārtojumu vienā istabā vai visā mājoklī vienlaicīgi, mēs pastāstīsim, kā izmantot krāsu, lai atdzīvinātu mājokli.

Ja virtuves sienas nokrāsotas tumši brūnā tonī, bet vēlies elpojošu ģimenes virtuvi, vari aizstāt brūno toni ar gaišu, saulainu dzelteno toni.

1. Apsver pielietojumu

Pirms krāsu tabulu pētīšanas apskati visas mājokļa istabas un apsver, kāds ir telpas pielietojums, kā arī, vai pašreizējais telpas krāsas tonis atbilst šim pielietojumam. Ja tas neatbilst, rūpīgi pārdomā, kāda ir vēlamā telpas noskaņa un funkcija, un izvēlies toņus atbilstoši.

Piemēram, ja virtuves sienas nokrāsotas tumši brūnā tonī, bet vēlies elpojošu ģimenes virtuvi, vari aizstāt brūno toni ar gaišu, saulainu dzelteno toni.

Kurus toņus izvēlēties?

G2.40.83
F2.05.65

Sienu krāsai jābūt atbilstošai pielietojumam un apgaismojuma intensitātei. Ābolu zaļais ir priecīgs tonis, kas piemērots saulainai dzīvojamajai istabai, savukārt dūmakaini rozā tonis ir omulīga, krāšņa izvēle ēdamistabai.

2. Maini izkārtojumu

Kādēļ gan nepaveikt vairāk un neapmainīt vietām divu istabu pielietojumu?

Piemēram, ja ēdamistaba ir saulainākā mājokļa telpa, kādēļ gan neapmainīt to vietām ar dzīvojamo istabu? Tādējādi iegūsi jauku, gaišu dzīvojamo istabu, savukārt ēdamistaba, kas parasti tiek izmantota vakaros, netraucēti atradīsies mājokļa tumšākā daļā.

Telpu krāsai jābūt atbilstošai pielietojumam un apgaismojuma intensitātei. Ābolu zaļais ir priecīgs tonis, kas piemērots saulainai dzīvojamajai istabai, savukārt dūmakaini rozā tonis ir omulīga, krāšņa izvēle ēdamistabai.

Kurus toņus izvēlēties?

Z9.10.60
H2.16.85

Pieklusināti toņi nekad nezaudēs popularitāti, bet koši toņi ir drošs veids, kā piešķirt sparu apnikušam mājokļa iekārtojumam.

3. Uzdrīksties būt drosmīgs

Pieklusināti toņi nekad nezaudēs popularitāti, bet koši toņi ir drošs veids, kā piešķirt sparu apnikušam mājokļa iekārtojumam.

Ja vēlies padarīt mājokli košāku, bet uztraucies to paveikt vienā piegājienā, izmēģini košus toņus telpā, kas tiek lietota reti. Šim mērķim ir lieliski piemērotas ģērbtuves, jo tās ir nelielas un tiek izmantotas tikai īsu brīdi.

Ja izmēģinājumam nav pieejama neliela telpa, izmēģini nokrāsot akcentus uz atsevišķas sienas vai sienas aiz iebūvētiem plauktiem, lai radītu neuzkrītoši dzīvīgu tēlu.

Kurus toņus izvēlēties?

N8.51.30

Paskaties sev apkārt, izvēlies iemīļotākos priekšmetus un izmanto tos kā pamatu jaunajam mājokļa iekārtojumam.

4. Izveido kopainu

Ilgstoši dzīvojot vienā mājoklī, viegli vari uzkrāt priekšmetus, kas savstarpēji nesaskan. Paskaties sev apkārt, izvēlies iemīļotākos priekšmetus un izmanto tos kā pamatu jaunajam mājokļa iekārtojumam.

Piemēram, ja mājoklī ir glīta zila vāze, vari to izmantot kā pamatu izsmalcinātam tonālajam toņu salikumam, kurā iekļauts gaiši zilais tonis uz sienām un akcenti dažādos zilos toņos spilveniem un citiem iekārtojuma elementiem

Vai satraucies, ka mājoklī nav ievērības cienīgu arhitektūras elementu? Izveido tos, izmantojot krāsu.

5. Izveido jaunus elementus

Vai satraucies, ka mājoklī nav ievērības cienīgu arhitektūras elementu? Izveido tos, izmantojot krāsu.

Nokrāso sienu apakšējo daļu tumšā tonī un augšējo daļu gaišākā tonī, lai radītu sienas paneļa efektu uz sienām bez paneļiem. Vai telpā nav grīdlīstu vai griestu apmales? Nokrāso svītru sienu augšdaļā un apakšdaļā. Tādējādi tās tiks ierāmētas, radot elegantu, noteiktu tēlu. Izvēlies piesātinātus, tumšus toņus, lai salikumam piešķirtu klasisku noskaņu.

Kurus toņus izvēlēties?

S0.20.21
SN.01.18

Noderīgs padoms

Vēlies redzēt, kā mājoklis izskatīsies, kad nokrāsosi to jaunajos toņos? Iegūsti tūlītēju digitālu priekšstatu par toņu salikumu, izmantojot lietotni Sadolin Visualizer.