“Pārceļoties man bija ambiciozi iekārtošanas plāni, taču tagad, kad pabeigta galveno telpu iekārtošana, esmu zaudējis motivāciju.” Mūsu nesen veiktajā globālajā aptaujā 45% jauno mājokļu īpašnieku atzina, ka vēlējās iekārtot mājokli uzreiz pēc pārcelšanās, taču patiesībā tas vilkās mēnešiem ilgi. Taču vienkāršas krāsas kārtas uzklāšana ir ātrs, viegls un pieejams veids, kā acumirklī pārvērst telpu, kas Tev nepatīk. Vai joprojām atliec krāsošanu? Mēs lūdzām motivācijas psihologu Klifu Arnalu sniegt galvenos ieteikumus, kā uzsākt iekārtošanas procesu:

1) Sastādi darāmo lietu sarakstu Ja jaunā mājokļa iekārtošana ir apstājusies, ir laiks sastādīt to darāmo lietu sarakstu, no kuriem līdz šim esi izvairījies.

Iekārtojot mājokli, viss nav jādara reizē. Nesteidzies, meklējot krāsu salikumu, kas Tev piemērots.

2) Noformulē rīcības plānu

Atceries, ka viss nav jādara reizē! Sadali lietas sarakstā mazos, aizraujošos un ātri paveicamos projektos, kas Tevi neapgrūtinās.

3) Vienā reizē izvēlies vienu darbu un nospraud sasniedzamu mērķi

Sasniedzama mērķa nospraušana konkrēta projekta pabeigšanai, piemēram, nemājīgas telpas nokrāsošana vienā dienā, ir lielisks veids, kā atdzīvināt Tavu motivāciju.
Ja Tu apņemies kaut ko paveikt un labi tiec ar to galā, tas lieliski palīdz motivācijai.

4) Koncentrējies uz to, cik lieliski jutīsies, kad darbs būs paveikts

Galvenais, lai atdzīvinātu prieku par telpu, kas nepatīk, ir iedomāties, cik apmierināts jutīsies, kad būsi veiksmīgi to pārkrāsojis.

5) Iedomājies, kā izskatīsies Tavs mājoklis

Pirms projekta sākšanas ir svarīgi iedomāties panākumu sajūtu, ko piedzīvosi, tiklīdz tas būs pabeigts. Ļauj sev būt satrauktam. Tiklīdz pabeigsi iekārtot jauno mājokli, Tev būs sajūta, ka pārcelšanās beidzot ir galā.

Populārākais ieteikums

Ja joprojām neesi izlēmis, kā izmantot telpu, izvēlies daudzpusīgu okera nokrāsu, piemēram, E4.29.62 , kura ir neuzkrītoša un viegli pielāgojama. Ja baidies izmantot izteiksmīgas krāsas, izmēģini pasteļtoni, piemēram, B6.07.74, lai tēlu padarītu maigāku.