“Es ļoti gribu izmantot izteiksmīgas krāsas, lai jaunajam mājoklim piešķirtu personību. Ko vēl varu darīt, lai tam piešķirtu satriecošu efektu?”

Gandrīz puse cilvēku, kas pārceļas, runājot par sava jaunā mājokļa izskatu, mūsu globālajā aptaujā norādīja, ka ir svarīgs labs pirmais iespaids.

Izteiksmīgas krāsas izvēle ir lielisks veids, kā atspoguļot savu personību mājoklī, bet kādēļ gan nespert vēl vienu soli tālāk un neradīt patiesi individuālu un iespaidīgu tēlu?

Palūdzām interjera dizainerim Gabrielam Holandam pastāstīt par iedvesmojošiem krāsu efektiem, kas vienkāršu mājokli pārveido patiesi neparastā mājoklī, vien izmantojot krāsu.

1) Radi skaistu savienojumu ar krāsu pāreju

Krāsu pāreja rada ēterisku tēlu, kas labi darbojas kā akcenta siena — ideāli, ja vēlies apvienot vairākas krāsas, neradot lieku trauksmainību.

Tas ir arī labs veids, kā savaldīt izaicinošu toni, ja uztraucies par telpas līdzsvara izjaukšanu, jo īpaši mazā telpā.

Lai iegūtu vislabākos rezultātus, izmēģini svaigas, izaicinošas, kontrastējošas krāsas vai dziļākus toņus, kas viens otrā pāriet plūstoši, lai iegūtu izsmalcinātāku atmosfēru.

Kuras krāsas? W0.36.23 un B6.07.74, Y6.24.52 un A0.05.75

Izdomā, cik platas līnijas vēlies, un izkāp no savas komforta zonas, izvēloties košas krāsas, piemēram, izteiksmīgus oranžus un violetus toņus.

2) Izvēlies satriecošas svītras

Ja vēlies jaunajās mājās ātri un izteiksmīgi panākt izaicinošu tēlu, ar svītrām trāpīsi desmitniekā.

Izdomā, cik platas līnijas vēlies, un izkāp no savas komforta zonas, izvēloties košas krāsas, piemēram, izteiksmīgus oranžus un violetus toņus. Pretstati tās neitrālam fonam, un tās patiesi izcelsies.

Izmēģini vertikālas svītras augstuma ilūzijas radīšanai, ja griesti ir zemi.

Horizontālas svītras radīs plašuma sajūtu, un tās tiek uzskatītas par rotaļīgākām nekā vertikālās.

Kuras krāsas? C7.49.50, W0.33.32

Ja jūties īpaši rotaļīgi, grafiski dimanti vai koši plankumi lieliski panāk dizainera cienīgu akcentu Tavā krāsu savienojumā.

3) Rakstu kaislība

Ja jūties īpaši rotaļīgi, grafiski dimanti vai koši plankumi lieliski panāk dizainera cienīgu akcentu Tavā krāsu savienojumā.

Ar šādu efektu nevajadzētu pārspīlēt, tādēļ izmanto to tikai akcenta sienai vai pat nelielam laukumam, lai tas izskatītos kā mākslas darbs, un pieturies pie neitrāla fona, kur vien iespējams.

Kuras krāsas? Y6.24.52, A0.05.75

Populārākais ieteikums Matētu un spīdīgu virsmu svītru mija ir elegants veids, kā telpai piešķirt lielāku dziļuma sajūtu.