“Lasīju, ka zelta toņi šobrīd ir diezgan populāri. Manas dzīvojamās istabas sienas derētu atsvaidzināt, un es labprāt tos izmēģinātu, bet kā es varu būt pārliecināta, ka pēc pāris gadiem dizains nešķitīs novecojis?”

Saskaņā ar AkzoNobel nesen veiktās aptaujas rezultātiem mājokļa modernizācija ir galvenais iekārtojuma maiņas iemesls katram piektajam cilvēkam.

Labākais veids, kā padarīt mājokli gaišāku, un izveidot svaigu un mūsdienīgu dizainu, ir nokrāsot sienas daudzpusīgā krāsā, piemēram, kapara zelta tonī, kas ir viens no mūsu daudzpusīgākajiem toņiem.

Kapara zelta tonim ir raksturīgas dzeltenbrūnās nokrāsas; tādējādi tas ir pietiekami spilgts, lai izceltos, un pietiekami daudzpusīgs, lai to papildinātu ar citiem toņiem, radot drosmīgu dizainu, kas ir patīkams arī ikdienas dzīvē.

Mūsu krāsu eksperte Marīke van der Brugena stāsta, kā izmantot zelta toņus:

Pirmajā brīdī zelta un zilās krāsas apvienojums var šķist neparasts, bet, izmantojot pareizos toņus, tas var būt pacilājošs un harmonisks.

1. Vienmēr svaigs

Pirmajā brīdī zelta un zilās krāsas apvienojums var šķist neparasts, bet izmantojot pareizos toņus, tas var būt pacilājošs un harmonisks.

Kapara zelta tonis ir apvienots ar siltām neitrālām svītrām un gaiši zilu akcenta krāsu. Šie toņi krāsu ritenī atrodas blakus un lieliski papildina viens otru. Dažāda platuma svītras piešķir kabinetam rotaļīgu noskaņu.

Kurus toņus izvēlēties?

F2.40.60
F6.42.60
F9.15.75
N9.05.83

Ceriņkrāsas maigais, spīdošais efekts izceļ zelta krāsas dzeltenbrūnos toņus, radot modernu noskaņu ar mirdzošu vitalitāti.

2. Izvēlies spilgtumu

Sienas sadalīšana uz pusēm horizontāli ir lielisks veids, kā ļaut savstarpēji papildinošiem toņiem izcelties un papildināt vienam otru.

Ceriņkrāsas maigais, spīdošais efekts izceļ kapara zelta krāsas dzeltenbrūnos toņus, radot modernu noskaņu ar mirdzošu vitalitāti. Šie toņi īpaši labi izskatās uz sienas, ko neapspīd dienasgaisma, piemēram, gaitenī vai priekšnamā.

Kurus toņus izvēlēties?

F2.40.60
F6.42.60
ZN.02.80

Apvieno kapara zelta toni ar gaišu un mierīgu toni, piemēram, kapučīno, lai radītu omulīgu krāsu salikumu. Šis zemes toņu apvienojums ir harmonisks un lieliski iederas vestibilos.

3. Silta un omulīga

Apvieno zelta toni ar gaišu un mierīgu toni, piemēram, kapučīno, lai radītu omulīgu toņu salikumu.

Šis zemes toņu apvienojums ir harmonisks un lieliski iederas vestibilos.

Kurus toņus izvēlēties?

F2.40.60
F6.42.60
E8.15.66

Tumši šokolādes brūnie toņi un silti rozā toņi veido patīkamu kombināciju, kas apvienojumā ar zelta toni ir silta un piesātināta.

4. Dabas iedvesma

Tumši šokolādes brūnie toņi un silti rozā toņi veido patīkamu kombināciju, kas apvienojumā ar kapara zelta toni ir silta un piesātināta.

Šie maigie toņi atspoguļo dabīgās koka nokrāsas un rada nedaudz dramatisku noskaņu, apvienojot tos ar melniem akcentiem, kā virtuves skapīšos augstāk redzamajā attēlā.

Kurus toņus izvēlēties?

F6.42.60
E8.15.44
E7.05.80

Ja vēlies izveidot vēsu skandināvu stilu, apvienojot zelta toni ar vēsu, bet pievilcīgu neitrālo toni, piemēram, gaiši rozā, nav iespējams kļūdīties.

5. Saglabā mieru

Ja vēlies izveidot vēsu skandināvu stilu, apvienojot zelta toni ar vēsu, bet pievilcīgu neitrālo toni, piemēram, gaiši rozā, nav iespējams kļūdīties.

Šis nomierinošais apvienojums ir ideāli piemērots guļamistabām. Papildini to ar gaišām koka mēbelēm, lai pilnveidotu dizainu.

Kurus toņus izvēlēties?

F2.40.60
F6.42.60
AN.02.81

Godini zelta valdzinājumu, papildinot to ar līdzīgu pieklusinātu nokrāsu, piemēram, mokas toni. Piešķir noteiktību ar šauru svītru vai radi akcentu, izmantojot gaiši dzeltenu toni, lai radītu tradicionālu dizainu mūsdienīgās noskaņās.

6. Atturīgs valdzinājums

Godini kapara zelta toņa valdzinošo mantojumu, papildinot to ar līdzīgu pieklusinātu nokrāsu, piemēram, mokas toni.

Piešķir noteiktību ar šauru svītru vai radi akcentu, izmantojot gaiši dzeltenu toni, lai radītu tradicionālu dizainu mūsdienīgās noskaņās.

Noderīgs padoms

Piešķir kapara zelta krāsu salikumam dramatiskumu, izmantojot vara iekārtojuma elementus, piemēram, abažūru vai dekoratīvu bļodu. Atstarojošā, mirdzošā virsma izcels krāsas pieklusinātos toņus, radot izsmalcinātu dizainu, kas piemērots ikdienai.