Mēs arvien vairāk gremdējamies pārdomās par savu saistību ar apkārtējo pasauli. Vairs nav runa tikai par dabas elementu izvietošanu mājvietā; veidojas pilnvērtīgāka apziņa par pasauli, gan veidojot dabai saudzīgāku vidi, gan telpu, kas veicina garīgo labklājību.

Gada 2017 paletē daudz izmantoti dabas toņi, ko var papildināt ar organiskām formām un elementiem, radot nomierinošu, rāmu un līdzsvarotu gaisotni.

Jaunā romantika

Botāniski motīvi, dabiski audumi un organiski materiāli veido pieklusinātu iekštelpu iekārtojumu.

“Modes un interjera dizaina jomā atgriežas romantiskais stils,” apgalvo vecākā toņu dizainere Luīze Toda. “Cilvēkiem arvien vairāk rūp tas, kā viņi ietekmē vidi.” Šo tendenci interjera dizainā atspoguļo botāniskie motīvi, dabiski audumi un organiski materiāli, kas veicina robežu saplūšanu.

Gremdēšanās pārdomās ir būtiska

Izmanto vienkāršus, ar roku krāsotus motīvus, izceļot atsevišķus toņus savas istabas iekārtojumā.

Šo tendenci būtiski ietekmē daba, rūpes par to un centieni atjaunot saikni ar planētu, tomēr praktiskā nozīmē runa ir par mums būtisko vērtību atspoguļošanu mājvietā. Apvienojot zilo un zaļo toņu paletes ar vēsturiskām, atjaunotām un uzlabotām mēbelēm un priekšmetiem, mēs piedāvājam jaunu, dabas iedvesmotu eklektismu.

Šo izsmalcināti bohēmisko iekārtojumu papildina ar roku krāsoti elementi un organiski motīvi. “Šai tendencei ir kāda lieliska īpašība: tā radusies kaismīgu un pārdomātu uzskatu rezultātā, bet kopskats rada pieklusinātu iespaidu,” saka Luīze.

Kurus toņus izvēlēties?

U1.09.60
H9.09.69

Izplūdušas līnijas

Krāso nepiespiesti un neizmanto spēcīgas līnijas, tādējādi panākot organisku efektu.

Atsakies no stingrām, taisnām, cilvēka radītām līnijām un izvēlies nevērīgu, mierīgu attieksmi pret toņiem, materiāliem un iekārtojuma elementiem. Sajauc paletes gaišos un tumšos toņus uz vienas un tās pašas sienas, ar izteiksmīgiem otas triepieniem tos sapludinot, un organiski priekšmeti, mīksti pārklāji un telpaugi var gaisināt arī pārējās līnijas.

Kurus toņus izvēlēties?

L2.18.16
LN.02.77

Saglabā atsvaidzinošu un mūsdienīgu izskatu

Luīze norāda: “Iekārtojums tik un tā ir mūsdienīgs. Nav ieteicams pārspīlēt ar tamborētām sedziņām vai batikotiem audumiem.” Paletei vajadzētu veidot līdzsvarotu noskaņojumu, kam netraucē papildelementi. “Zaļo un ceriņkrāsas toņu kombinācija lieliski rada nomierinošu gaisotni,” viņa piebilst. Jāuzmanās, lai nepārblīvētu telpu; starp dabiskajiem elementiem jābūt arī vietai, kas atvēlēta kārtībai.

Kurus toņus izvēlēties?

H0.35.29
Y7.03.63

Noskaties video un lasi vairāk

Lai smeltos iedvesmu, lasi arī rakstu Ievies romantisko iekārtojumu.