“Mēs negribam bērnistabā izmantot ierastos rozā un zilos toņus, taču nezinām, ar ko sākt. Vai varat ieteikt kādas interesantas alternatīvas?”

Bērnistabas sniedz fantastisku iespēju parotaļāties ar mājokļa iekārtošanas idejām, un toņi ir lielisks sākuma punkts.

Mūsu eksperti ir izvēlējušies piecas iedvesmojošas toņu kombinācijas, kas palīdzēs ļauties radošās domas lidojumam.

Siltie un kaislīgie citrusaugļu krāsu toņi īpaši efektīgi izskatās kombinācijā ar pieklusinātiem, vēsi neitrāliem toņiem. Iedomājies sulīgās citrondzeltenās, apelsīnu oranžās, kivi zaļās un sarkano apelsīnu nokrāsas.

Citrusaugļu eksplozija

Siltie un kaislīgie citrusaugļu krāsu toņi īpaši efektīgi izskatās kombinācijā ar pieklusinātiem, vēsi neitrāliem toņiem. Iedomājies sulīgās citrondzeltenās, apelsīnu oranžās, kivi zaļās un sarkano apelsīnu nokrāsas.

Pat nelieli šo košo toņu akcenti radīs jauneklīgas enerģijas piesātinātu atmosfēru — atbilstoši istabas mazajam iemītniekam.

Ja vēl trūkst pieredzes mājokļa iekārtošanā košos toņos, kādēļ gan pirms krāsu iegādes neizmēģināt lietotni Sadolin Visualizer?

Programma sniedz tūlītēju priekšstatu par to, kā izskatīsies izkrāsotā istaba, turklāt šīs programmas lietošana ir gauži vienkārša. Atliek tikai pavērst viedtālruni vai planšetdatoru pret sienu, ko vēlies krāsot, izvēlēties jebkuru Sadolin paletes toni un pieskarties ekrānam, lai redzētu toni uz sienas.

Kurus toņus izvēlēties?
H2.16.85
G3.26.85

Kādēļ gan nenokrāsot sienas zaļā krāsā, bet griestus — zilā, lai atveidotu dabas toņu salikumu?

Dabas iedvesma

Ja uzskati, ka zaļā un zilā krāsa nesader, ir pienācis laiks mainīt domas! Zāles zaļais un debesu zilais tonis ne tikai rada brīnišķīgu, dabas iedvesmotu toņu paleti, šie toņi ir arī nomierinoši un mazuļa apkārtējā vidē radīs mierīgu noskaņu.

Toņi brīnišķīgi kontrastē — zilais tonis rada plašuma un brīvības sajūtu, savukārt zaļais pievieno piesātinātības un siltuma noskaņu.

Kādēļ gan nenokrāsot sienas zaļā krāsā, bet griestus — zilā, lai atveidotu dabas toņu salikumu?

Kurus toņus izvēlēties?
J0.41.71
R8.50.50
S0.10.50

Rozā toņus vēl aizvien ir iecienījuši daudzi topošie meitenīšu vecāki, taču, ja vēlies ko neparastu, pamēģini kombinēt koši rozā un tirkīza krāsu.

Rozā un tirkīza duets

Rozā toņus vēl aizvien ir iecienījuši daudzi topošie meitenīšu vecāki, taču, ja vēlies ko neparastu, kādēļ gan nepamēģināt koši rozā un tirkīza toņa kombināciju? Tā var šķist drosmīga izvēle, bet, rīkojoties piesardzīgi, rezultāts ir pārsteidzoši glīts.

Lai panāktu stilīgu izskatu, apvieno smaragdzaļo ar maigu, pieklusinātu rozā toni, piemēram, sārtu vai dūmakaini rožainu. Vai vēlies ko izteiktāku? Izvēlies sūnu zaļo toni sienām un griestiem, bet vienu sienu nokrāso koši rozā tonī, piemēram, fuksīna vai orhideju rozā.

Kurus toņus izvēlēties?
K9.60.43
Q1.31.49
A7.19.60
A8.39.35

Piešķir dzīvīgajam un pacilājošajam akvamarīna tonim pilsētniecisku niansi, papildinot to ar siltu un pieklusinātu zaļo toni.

Pilsētniecisks sajaukums

Kombinē dzīvīgo un pacilājošo akvamarīna toni ar siltu, pieklusinātu zaļo, lai istabai piešķirtu pilsētniecisku akcentu. Šī mūsdienīgā toņu kombinācija ir ideāli piemērota vecākiem, kuri vēl nezina gaidāmā mazuļa dzimumu vai vēlas izveidot klasisku bērnistabas iekārtojumu.

Toņu salikuma efektu papildinot ar mēbelēm dabiskos toņos, piemēram, brūnā vai baltā, var panākt acīm tīkamu rezultātu, ko neietekmē mūžam mainīgās modes kaprīzes.

Kurus toņus izvēlēties?
H3.04.72
M8.19.72

Piešķir pasteļtoņiem mūsdienīgu akcentu, kombinējot tos ar maigu brūno toni. Izvēloties pasteļtoni, iedomājies stikleņu toņus: maigi rozā, citrona un melleņu toņus.

Karameļu lietus

Piešķir pasteļtoņiem mūsdienīgu akcentu, papildinot tos ar maigiem brūnajiem toņiem. Izvēloties pasteļtoni, iedomājies karameļu toņus: maigi rozā, citrona un melleņu toņus. Atsevišķi šīs nokrāsas var šķist salkanas, bet kombinācijā ar siltiem, neitrāliem toņiem, piemēram, mokas, šokolādes vai piena kafijas krāsu, tās rada mūsdienīgu un izsmalcinātu iespaidu.

Karameļu krāsas pasteļtoņi lieliski izskatās arī kombinācijā ar bagātīgi lietotiem baltās un siltas koka krāsas, piemēram, ozola vai koksnes, toņiem.

Kurus toņus izvēlēties?
A0.05.75
E9.11.74

Noderīgs padoms

Ja joprojām nevari izlemt, kurš tonis būtu vispiemērotākais, kāpēc gan vispirms neizvēlēties bērnistabas tematiku? Tad par toņiem vairs nebūs ilgi jāprāto. Piemēram, meža tēma vedinās uz zaļo toni, savukārt pludmales koncepcijai būs piemēroti zilie un dzeltenie toņi.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
H2.16.85
J0.41.71
K9.60.43
H3.04.72
A0.05.75