“Esam gatavi izkrāsot bērnistabu, taču nevēlamies iet tradicionālo ceļu. Kā mēs varētu radīt mūsdienīgu, individuālu iekārtojumu, kas visiem patiktu?”

Iekārtojot istabu ģimenes jaunpienācējam, drosmīgas stila izvēles parasti tiek atmestas pirmās. Taču, ja piemīlīgi bērnistabas toņu salikumi liek šausmās nodrebināties, nesatraucies — ir risinājums!

Vecākiem, kuri ir gatavi pārkāpt ierastās normas, mēs pastāstīsim, kā izveidot mazulim piemērotu bērnistabu nedaudz dumpinieciskā garā.

Ja uzskati, ka mājokļa iekārtošanā robežu nav, gandarījumu varētu radīt koša bērnistaba ar izaicinošu toņu salikumu. Turklāt tā vizuāli rosinās mazuli.

1. Toņu kontrasts

Ja uzskati, ka mājokļa iekārtošanā robežu nav, gandarījumu varētu radīt koša bērnistaba ar izaicinošu toņu salikumu. Turklāt tā vizuāli rosinās mazuli.

Izmēģini dūmakaini rozā un dzeltenbrūno toni maiga efekta radīšanai, vai arī apvieno citrusaugļu nokrāsas, piemēram, citrona un laima toni, lai radītu fluorescējoši košu dizainu.

Sniegbalti griesti līdzsvaros toņu salikumu un kompensēs kontrastējošo toņu efektu.

Kurus toņus izvēlēties?
T2.17.69
B6.47.41

Ja mājoklī ir augsti griesti un vēlies radīt omulīgāku noskaņu, izvēlies siltos krāsu toņus, piemēram, fuksīna, plūmju vai oranžo toni.

2. Liec paskatīties augšup

Ja kontrastējošs sienu krāsojums tomēr šķiet pārāk drosmīgs solis, kādēļ gan nepiesaistīt mazuļa uzmanību ar košiem griestiem? Košās krāsās nokrāsoti griesti ne tikai izskatīsies glīti (un pārsteidzoši), bet arī atjautīgi piešķirs drosmīgu akcentu pārējo virsmu samērā neitrālajam toņu salikumam.

Ja bērnistaba ir neliela un vēlies vizuāli paaugstināt griestus, ieteicams izvēlēties vēsus, gaišus pasteļtoņus, piemēram, tirkīzzilo, jūraszaļo vai piesātinātu sūnu krāsas toni.

Ja mājoklī ir augsti griesti un vēlies radīt omulīgāku noskaņu, izvēlies siltos krāsu toņus, piemēram, fuksīna, plūmju vai oranžo toni.

Kurus toņus izvēlēties?
Q5.10.76
N8.51.30
A8.39.35

Tematiskas bērnistabas iekārtošana ir ne tikai lieliska iespēja dalīties savās atmiņās ar mazuli, šādi vari piešķirt mazuļa istabai individualitāti.

3. Izvēlies tematiku

Viena no mazuļa guļamistabas iekārtošanas lielākajām priekšrocībām ir iespēja atgriezties bērnībā.

Vai tev bērnībā bija iemīļotākais filmu vai animācijas filmu personāžs? Varbūt bija kāda īpaši mīļa grāmata vai šūpuļdziesma, ko dziedāja vecāki? Kādēļ gan neizmantot šīs atmiņas kā pamatu krāsainam sienas gleznojumam mazuļa istabā?

Tā ir ne tikai lieliska iespēja dalīties savās atmiņās ar mazuli — šādi vari piešķirt mazuļa istabai individualitāti.

Kurus toņus izvēlēties?
W2.14.25

Izmanto programmu Sadolin Visualizer, lai pirms krāsu iegādes izmēģinātu drosmīgus toņus.

4. Izveido efektīgu sienu ar akcentiem

Izveidojot sienu ar akcentiem, vari gan ātri un vienkārši papildināt bērnistabas toņu salikumu, gan arī nedaudz papriecāties. Izvēlies sienu (ja iespējams, bez logiem vai durvīm), kuru vēlies izcelt, lai tai pievērstu uzmanību ikviens, kurš ienāks istabā.

Lieliski ir tas, ka sienu ar akcentiem var viegli mainīt, tādēļ toņu izvēle ir praktiski neierobežota. Ja pārējo sienu krāsojums ir neitrāls, vari izvēlēties košu toni, piemēram, oranžo, fluorescējoši dzelteno vai laima zaļo toni.

Izmanto lietotni Sadolin Visualizer, lai pirms krāsu iegādes izmēģinātu drosmīgus toņus.

Pēc programmas lejupielādes atliek tikai pavērst viedtālruni vai planšetdatoru pret sienu, ko vēlies krāsot, izvēlēties Sadolin paletes toni un pieskarties ekrānam, lai iegūtu tūlītēju priekšstatu par to, kā izskatīsies nokrāsotā siena.

Kurus toņus izvēlēties?
C7.49.50
F2.35.75
H2.44.74

Tradicionāli sarkanā krāsa netiek uzskatīta par piemērotu bērnistabas iekārtošanai, jo tā var satraukt mazuli. Taču, rīkojoties piesardzīgi, noteikumus var arī pārkāpt.

5. Nedaudz krāsas spēcīgam efektam

Tradicionāli sarkanā krāsa netiek uzskatīta par piemērotu bērnistabas iekārtošanai, jo tā var satraukt mazuli.

Taču, rīkojoties piesardzīgi, noteikumus var arī pārkāpt.

Piesātināti ķiršsarkanās krāsas toņi piešķirs istabai izsmalcinātību, bet košāki toņi radīs cirka arēnas noskaņu.

Izvēlēto toni piesardzīgi izmanto arī pārējā bērnistabas toņu salikumā, nokrāsojot tajā grīdlīstes vai logu rāmjus, un pilnveido dizainu, kombinējot šo toni ar sniegbaltām sienām un pieskaņotiem mīkstajiem spilveniem.

Ja mantojumā saņemtas senas mēbeles vai dizaina elementi, piemēram, šūpuļkrēsls vai rotaļlietu lāde, kādēļ gan nepiešķirt tiem jaunu dzīvi ar koši sarkanu krāsojumu?

Kurus toņus izvēlēties?
B7.53.22
B6.47.41
B6.51.30

No svītrām un šablonu krāsojumiem līdz pat ģeometriskām figūrām un izpludinātām līnijām — nav šaubu, ka raksti var būt vizuāli saistoši, jo īpaši mazuļa skatienam.

6. Rakstu rotaļa

No svītrām un šablonu krāsojumiem līdz pat ģeometriskām figūrām un izpludinātām līnijām — nav šaubu, ka raksti var būt vizuāli rosinoši, jo īpaši mazuļa skatienam.

Lai veiktu nelielu, bet efektīgu remontu, izvēlies pieskaņotu krāsu un uzkrāso vienu vai divas biezas svītras uz vienas sienas vai visapkārt istabai, lai radītu iespaidīgāku efektu.

Vari arī radīt krāsu laukumu efektu, uz neitrālas krāsas sienas vienu otram blakus uzkrāsojot lielus krāsas laukumus.

Ja vēlies radīt īslaicīgāku efektu, vari izveidot rakstus, izmantojot audumus, piemēram, garus aizkarus vai košu paklāju.

Kurus toņus izvēlēties?
F1.35.65
F2.35.75

Noderīgs padoms Lai izceltu koši krāsotās sienas vai griestus, izvēlies neuzkrītošas mēbeles ar dabiska koka apdari un iekārtojuma elementus mierīgos toņos.

Ja tumšas un dramatiskas krāsas šķiet tīkamākas, vari apvienot piesātinātu rubīnsarkano un tumši zilo toni vai izsmalcinātu zilganzaļo un ugunīgi oranžo toni.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
E0.27.60
Q5.10.76
B7.53.22
C7.49.50
F1.35.65