“Mums tiešām ļoti patīk tradicionālās toņu kombinācijas, kādas pierasts izvēlēties puisīšiem un meitenītēm, bet negribam, lai bērnistaba izskatītos vecmodīga. Kā radīt klasisku dizainu, kas tomēr izskatīsies mūsdienīgāks?”

Saskaņā ar Akzonobel veiktā pētījuma rezultātiem vairāk nekā 30% topošo vecāku joprojām izvēlas zilo krāsu puisīša un rozā — meitenītes bērnistabai.

Vecāku vēlme iekārtot mazuļa vidi vīrišķīgos vai sievišķīgos toņos ir pilnīgi dabiska. Taču tradicionāla toņu salikuma izvēle nebūt nenozīmē, ka bērnistabai jāizskatās vecmodīgai.

Mēs izskaidrosim, kā atsvaidzināt tradicionālās toņu kombinācijas ar mūsdienīgu lietojumu, lai radītu laikmetīgu bērnistabas iekārtojumu, kas patiks visai ģimenei.

Krāsas mazajiem puisīšiem

Aizmirsti par ierasto zilās, baltās un dzeltenās krāsas kombināciju; šajā toņu kombinācijā sajaucas dažādas zilo toņu nokrāsas, radot nomierinošu zilas lagūnas noskaņu.

1. Zilie toņi jūras noskaņai

Mierīgās krāsas ieskauj mazo puisīti mūsdienīgā bērnistabā ar pludmales tematiku.

Aizmirsti par ierasto zilās, baltās un dzeltenās krāsas kombināciju; šajā toņu salikumā tiek apvienotas dažādas zilo toņu nokrāsas, radot nomierinošu zilas lagūnas noskaņu.

Apsver iespēju izvēlēties piesātinātus, emocionālus zilos toņus, piemēram, kobaltzilo, koši zilo, akvamarīna un tirkīza toni.

Izvēlies vienu krāsas toni sienām un par toni tumšāku krāsu griestiem un apmalei, lai izveidotu iekļaujošas zemūdens pasaules noskaņu. Vari sākt arī ar baltām vai neitrālu toņu sienām un pievienot bagātīgus zilus akcentus, lai radītu vienkāršu, bet iespaidīgu telpu.

Papildini toņu salikumu ar mīkstiem audumiem, kam ir patīkami pieskarties, piemēram, gaisīgiem aizkariem un mīkstu jērādas paklāju, lai palielinātu ieaijājošo sajūtu.

Kurus toņus izvēlēties?
Q1.31.49
S9.30.40
T5.49.35

Elektrozilā krāsa ir lieliski piemērota arī sienām ar akcentiem, jo sevišķi kombinācijā ar enerģisku oranžo vai vienkāršu sniegbalto krāsu.

2. Uzdrīksties izmantot elektrozilos toņus

Pretējā zilās krāsas spektra galā atrodas košie elektrozilie toņi. Apsver iespēju izvēlēties zaļganzilo, safīrzilo un melleņu toni. Pat nelieli šo košāk zilo toņu akcenti piepildīs istabu ar enerģiju un dzīvesprieku, tādējādi stimulējot bērna maņas un atraisot iztēli.

Elektrozilā krāsa ir lieliski piemērota arī sienām ar akcentiem, jo sevišķi tad, ja tā tiek kombinēta ar enerģisku oranžo, vai paliec pie vienkāršības, izmantojot sniegbalto toni.

Vieglus koši zilo toņu akcentus telpā var ienest arī iekārtojuma elementi un mīkstās mēbeles, piemēram, tirkīza krāsas lampa vai zili samta spilveni, kas strukturē un piesātina toņu salikumu.

Kurus toņus izvēlēties?
T5.49.35
T2.43.44

Toņi mazajām meitenītēm

Ja rozā krāsa šķiet neatvairāma, tomēr vēlies tai piešķirt modernu akcentu, izmēģini rozā un dzeltenbrūno toņu kombināciju

1. Dzeltenbrūno un rozā toņu izvēle

Ja rozā krāsa šķiet neatvairāma, tomēr vēlies tai piešķirt modernu akcentu, kādēļ gan neizmēģināt rozā un oranžo toņu kombināciju?

Šis dzīvīgais un vienlaikus nomierinošais toņu salikums liek domāt par siltajām, bezrūpīgajām vasaras dienām un vislabāk sevi apliecina pieklusinātās toņu niansēs, piemēram, maigi rozā un šerbeta oranžā toņa kombinācijā.

Izvēlies vienu toni sienām un ierāmē to, apmali nokrāsojot otrā tonī, — šāds krāsojums būs piemērots mazulim gan viņa pirmajos dzīves mēnešos, gan mācoties staigāt, gan arī vēlāk. Košāko toni — šerbeta oranžo — vari izmantot arī, lai izveidotu sienu ar akcentiem vai iespaidīgu krāsu svītrojuma efektu.

Lai papildinātu vasarīgo noskaņu, izvēlies iekārtojuma elementus līdzīgos toņos, piemēram, zelta, tumši oranžā un tumši rozā tonī.

Kurus toņus izvēlēties?
A7.19.60
B5.38.49
C6.22.61
E0.27.60

Siltie un kaislīgie spilgti rozā un ceriņkrāsas toņi izskatās efektīgi kombinācijā ar vēsi neitrāliem toņiem, jo sevišķi tad, ja tos lieto blakus, lai radītu košu svītrojuma efektu.

2. Radi iespaidu ar izteiksmīgu rozā krāsu

Siltie un kaislīgie spilgti rozā un ceriņkrāsas toņi izskatās efektīgi kombinācijā ar vēsiem neitrāliem toņiem, jo sevišķi tad, ja tos lieto blakus, lai radītu košu svītrojuma efektu.

Ja doma par visas istabas krāsojumu šādos spilgtos toņos šķiet satraucoša, pamēģini pievienot dažus balta un pelēka toņa salikuma akcentus vai izveido sienu ar akcentiem uz neitrāla fona.

Spilgti rozā krāsu var atjautīgi iekļaut bērnistabas iekārtojumā, izmantojot to nelielos laukumos un negaidītās vietās. Krāsojums nišā vai plauktu un skapīšu iekšpusē pietiekami atdzīvinās telpu, lai nevajadzētu šādi nokrāsot visas sienas.

Ja satraukums par tik koša toņa izmantošanu ir pārāk liels, rozā toņus neitrālās krāsās krāsotā telpā var ienest, izvēloties krāsainus iekārtojuma elementus. Apsver iespēju izmantot spīdīgus rozā aizkarus uz baltas sienas fona vai maigi rozā paklāju uz koka grīdas.

Kurus toņus izvēlēties?
YN.02.83
Y8.17.62
V0.13.67

Noderīgs padoms

Neaizmirsti par apgaismojumu! Bērnistabas apgaismojums ļoti ietekmēs toņu salikuma izskatu un var atstāt lielu iespaidu uz šī salikuma radīto kopējo noskaņu.

Neizmanto spožus griestu gaismekļus, kas var apžilbināt mazuli; to vietā izvēlies jauku naktslampiņu ar neliela spilgtuma spuldzi, kas radīs maigu gaismu.

Iegūsti vēlamo rezultātu, izmantojot šos toņus:
Q1.31.49
A7.19.60
B5.38.49
YN.02.83
Y8.17.62