Divdesmito gadsimtu raksturoja ceļš uz darbu, uzvalks un kaklasaite, sastrēgumi un noteikts darba laiks no deviņiem līdz pieciem. Tika sagrautas sociālās barjeras, tomēr divas jomas — mājas un darbs — vienmēr bija nošķirtas. Tagad ir sākusies divdesmit pirmā gadsimta revolūcija...

Ievies izmaiņas līdzsvarā starp darbu un dzīvi

Līdz ar modernajām tehnoloģijām darbs mājās un darba nešana uz mājām no biroja kļuvusi par dzīves īstenību. Iedomājies! Tu esi pats sev priekšnieks nelielā, bet nozīmīgā jomā. Strādājot mājās, tu izvēlies savu darba vidi. Aizraujoši, vai ne? To var dēvēt par biroja demokratizāciju.

Izvēle ir tavās rokās. Kādu noskaņu vēlies radīt?

Iepriekš mājas kabinets bieži bija nomācošākā telpa visā mājā. Tā bija novārtā pamesta telpa, kur iedzīvotāji reizēm devās nosūtīt e-pasta vēstuli. Tagad mājas darbvietas uzdevums ir iedvesmot lietotāju sasniegt labākos rezultātus un iespējami efektīvi izmantot savu darba dienu. Lai to panāktu, telpai jāatbilst sava saimnieka būtībai, un visās labākajās darba vidēs valda vienkārša, patiesa gaisotne.

Izvēlies panākumiem piemērotu toni

Radi mājas biroja noskaņu, izvēloties piemērotu toņu kombināciju.

Denim Drift 2017. gada tonisir nesaraujami saistīts ar šo jauno izpratni par darbvietas pielāgošanu sev. Pelēkzilais zemes tonis ir vēss, mierpilns pamats, kas veicina domu koncentrēšanu un pievēršanos darbam. “Var izmantot okeru vai tumši oranžu toni, lai pievienotu akcentu,” iesaka Marīke Vīlinga, AkzoNobel globālo toņu dizainere. “Šie toņi atgādina Lekorbizjē stilu 20. gadsimta piecdesmitajos gados, un tava darbvieta atsauks atmiņā izsmalcināto dizainu, kas vērojams seriālā “Trakie vīri”.”

Ievies mājas darbvietā rotaļīgumu

Dinamisks sienas dizains var ieviest radošuma garu tavā mājas birojā.

Mēs strādājam vislabāk brīžos, kad apkārtējā vide veicina oriģinālu domāšanu. Meklējiet iespējas padarīt darbvietu atsvaidzinošu. “Uzkrāsojot uz sienas lielu, grafisku divu toņu kalendāru, noderīgais tiek apvienots ar interesantu estētisku efektu. Salieciet uz plauktiem un galda priekšmetus, kas jūs iedvesmo — grāmatas, keramikas izstrādājumus, mākslas darbus. Var arī izcelt nišas vai logu rāmjus ar sulīgiem, iedvesmojošiem toņu akcentiem, piemēram, piesātinātu rūsgani sarkano toni.”

Uzlabo noskaņojumu, izmantojot toni

Izveido mierpilnu darba vidi, nokrāsojot sienu divos zilās paletes toņos.

“Nokrāsojot sienu divos toņos un tuvāk gaismas avotam izvēloties nedaudz gaišāku nokrāsu, var panākt pacilātu gaisotni un atbrīvot prātu. Pamēģini izmantot zemes pelēko nokrāsu kopā ar māla smilškrāsu,” ierosina Marīke. Lai ko tu izvēlētos, ņem vērā, ka tonis var ietekmēt noskaņojumu, tāpēc vairāk izmanto vēsus, pārdomas rosinošus toņus, kas veicina ražīgu darbu mājās.

Vai neesi pārliecināts, kuri toņi šajā paletē ir piemēroti tev? Lejupielādē lietotni Sadolin Visualizer, lai nekavējoties gūtu priekšstatu par to, kā izskatīsies iekārtotā telpa.

Aktuālās krāsas