Pārzini krāsu apli

Lielisks veids, kā uzsākt savus mājokļa iekārtošanas piedzīvojumus, ir gūt izpratni par to, kā uz mums iedarbojas krāsas — Tev ir nepieciešams tikai krāsu aplis.

Tradicionālais krāsu aplis ir noderīgs pamata krāsu organizēšanas veids, un tas Tev var palīdzēt radīt krāsu savienojumus jebkuras telpas iekārtošanai vai cita projekta īstenošanai.

Pastāv trīs galvenās krāsu kategorijas:

Pamata krāsas ir sarkanā, dzeltenā un zilā. Šie ir trīs pamatelementi, no kuriem tiek radītas visas pārējās krāsas.

Atvasinātās krāsas ir oranžā, violetā un zaļā. Katra no šīm krāsām veidota, savienojot divas pamatkrāsas. Tādējādi oranžo veido sarkanā un dzeltenā, violeto veido zilā un sarkanā, un zaļo veido zilā un dzeltenā.

Trešās pakāpes krāsas veidotas, sajaucot vienu pamatkrāsu ar vienu atvasināto krāsu, vai divas atvasinātās krāsas. Piemēri ir zaļgandzeltenā (zaļā un dzeltenā) un fuksīna jeb sarkanā anilīnkrāsa (violetā un sarkanā).

Izveido savu krāsu savienojumu

Tiklīdz Tev ir aplis, kurā ir sakārtotas šīs pamata krāsas, ir trīs krāsu savienojumu veidi, ko var veidot, izmantojot trīs pilnīgi uzticamus krāsu kombinēšanas paņēmienus:

Monohromie jeb krāsu tonēšanas savienojumi izmanto vienas un tās pašas krāsas dažādas nokrāsas. Šie krāsu savienojumi lieliski der telpām, kur gribi radīt mierīgu, relaksētu atmosfēru. Pamēģini nokrāsot griestus ļoti bāli zilā tonī, sienas — vidēji zilas un koka detaļas — piesātinātā tumši zilā tonī.

Aktuālās krāsas