No noskaņas pilniem zilajiem līdz dūmakainiem pelēkajiem toņiem — iemesli dot vaļu tumšajai pusei, atsvaidzinot izbalējušas sienas.

5 iemesli atsvaidzināt mājokli ar tumšu un dramatisku toņu salikumu

No noskaņas pilniem zilajiem līdz dūmakainiem pelēkajiem toņiem — iemesli dot vaļu tumšajai pusei, atsvaidzinot izbalējušas sienas.

“Mēs vēlētos modernizēt mājokli, un apsveram iespēju izmantot tumšākus toņus, jo tie šobrīd ir ļoti populāri. Vai tā ir laba doma, vai tomēr labāk palikt pie jau zināmā?”

Drosmīgi iekārtotāji pārvar bailes no tumsas un, izvēloties jaunu sienu krāsu, izmanto tumšus un dūmakainus toņu salikumus. Vai uzdrīkstēsies viņiem pievienoties?

Interjera dizainera Rebeka Deivisa stāsta, kāpēc jebkuram vajadzētu ļauties tumsas vilinājumam, atsvaidzinot noplukušas sienas — un kāpēc tas nav tik bailīgi, kā varētu šķist.

Tumšajiem toņiem ir draudīga reputācija, bet tie var būt neticami omulīgi.

1. Tumšie toņi ir omulīgi

Tumšajiem toņiem ir draudīga reputācija, bet tie var būt neticami omulīgi. Vari tos izmantot, lai plašā telpā radītu intīmāku noskaņu vai padarītu nelielu telpu īpaši mājīgu — ieteikums izmantot mazās telpās tikai gaišus toņus ir mīts. Nokrāso sienas tumši zilā tonī, lai radītu mājīgu, nomierinošu noskaņu.

Vēlies mājoklī radīt spēcīgu iespaidu, neiztērējot lielas naudas summas par luksusa klases dizainu? Nokrāso sienas piesātinātā, tumšā tonī.

2. Tumšie toņi rada tūlītēju dramatisku noskaņu

Vēlies mājoklī radīt spēcīgu iespaidu, neiztērējot lielas naudas summas par luksusa klases dizainu? Nokrāso sienas piesātinātā, tumšā tonī. Šāds tēls ir īpaši labi piemērots telpām, kas tiek izmantots viesu uzņemšanai vakaros, piemēram, ēdamistabai. Izvēlies dūmakainu, krāšņu sarkano toni, kas vislabāk izcelsies sveču gaismā.

Ja sienu apdare nav gluži ideāla, bet līdzekļi un laiks neļauj tās apmest no jauna, daudzus trūkumus vari maskēt, nokrāsojot sienas tumšā tonī.

3. Tumšie toņi maskē nelīdzenumus

Ja sienu apdare nav gluži ideāla, bet līdzekļi un laiks neļauj tās apmest no jauna, daudzus trūkumus vari maskēt, nokrāsojot sienas tumšā tonī. Gaišie toņi uzskatāmi parāda nelīdzenu sienu mestās ēnas, savukārt, tumšie toņi absorbē gaismu un rada ilūziju, ka virsma ir nevainojami gluda.

Mācies no holandiešu meistariem un godini gaišā un tumšā mijiedarbību. Tumšs fons ļauj gaišiem akcentu toņiem izcelties, radot avangardisku, pilsētniecisku noskaņu.

4. Tumšie toņi izskatās brīnumaini kopā ar gaišākiem akcentiem

Mācies no holandiešu meistariem un godini gaišā un tumšā mijiedarbību. Tumšs fons ļauj gaišiem akcentu toņiem izcelties, radot avangardisku, pilsētniecisku noskaņu. Izmēģini nokrāsot sienu ogļu pelēkā tonī un papildināt to ar neona dzelteno, rozā vai laima zaļo toni.

Kurš gan vēlas būt tāds kā citi? Krāso, izmantojot tumšos toņus, un mājoklim, kā arī sev pašam, nekavējoties piešķirsi valdzinošu un noslēpumainu noskaņu.

5. Tumšie toņi ir atšķirīgi

Kurš gan vēlas būt tāds kā citi? Krāso, izmantojot tumšos toņus, un mājoklim, kā arī sev pašam, nekavējoties piešķirsi valdzinošu un noslēpumainu noskaņu. Daži metāliski akcenti tikai vairos vilinājumu.

Noderīgs padoms

Vai uztraucies, ka tumšs tonis būs pārāk intensīvs? Nokrāso trīs ceturtdaļas sienas tumšā tonī, atstājot augšējo daļu tādā pašā gaišā tonī, kādā nokrāsoti griesti. Tādējādi griesti vizuāli atkāpsies, un telpa šķitīs augstāka un gaišāka.

Izmēģiniet Sadolin Visualizer