CF17 colours past 2A

Krāsu evolūcija gadu gaitā

Katru gadu mūsu krāsu prognoze piedāvā tendenču momentuzņēmumu nākamajam gadam, un ir aizraujoši vērot, kā gadu gaitā ir attīstījusies un mainījusies gaume.

CF17 colours past 3A

Pamatkrāsu stāsti

Pamatkrāsa katrā krāsu saimē sniedz skaidru norādījumu par to, kurp katra nianse iet un no kurienes nāk. Zelta, sinepju vai citronu krāsa: kurp mūs vedīs šī gada dzeltenais tonis?

Sarkanie toņi: no zemeņu sārtā līdz piesātinātajam tumšsarkanajam – vienmēr populāra krāsu saime. No 2010. gada šīs nokrāsas ir bijušas pastāvīgi, izņemot 2014. gadu.

Oranžie toņi: mēs redzam maiņu no dzeltenākām oranžām nokrāsām agrākos gados uz vairāk sarkani oranžo niansi pēdējos sešos gados.

CF17 colours past 4A

Dzeltenie toņi: gadu gaitā esam novērojuši dzelteno toņu ceļojumu pilnā spektrā no svaigā citrondzeltenā līdz kvēlojošam okeram, un šā gada favorīta godā ir nokļuvusi skaistā mierīgā zelta krāsa.

Zaļie toņi: visatšķirīgākie no visiem krāsu stāstiem, zaļā krāsa ietver gan blāvu, gandrīz dzeltenu niansi, gan piesātināto zilzaļo nokrāsu un visus starptoņus.

CF17 colours past 5A

Zilie toņi: 2013. gadā indigo izgaismojās kā gada krāsa, un kopš tā laika esam vērojuši piesātinātas zilās nokrāsas ar zaļu niansi un šajā gadā pat vēl tumšākas.

Violetie toņi: violetā pamatkrāsa gadu gaitā ir bijusi piesātināta, tumša un noslēpumaina, bet 2015. gadā tā bija gaiši cukurota nokrāsa. Šogad mēs iepazīstam to niansi, kāda bija 2014. gadā.

CF17 colours past 6A

Vēsie neitrālie toņi: vēso neitrālo nokrāsu saime ir bijusi «visur» savā spektrā. Taču pēc vairākiem maigi pelēko toņu gadiem šogad novērojamas lielas izmaiņas.

Siltie neitrālie toņi: kopš 2011. gada varēja vērot, ka dominē vidējais tonis un gaišas neitrālās nokrāsas ar pelēko niansi, bet šogad atgriežamies pie daudz tradicionālāka silta neitrālā toņa.