Izmēģiniet Sadolin Visualizer

Lejupielādējiet lietotni un virtuāli pielaikojiet toņus uz sienām
Skatīt
Krāsas slānis ir viegls un izdevīgs veids, kā acumirklī atsvaidzināt telpu.

Kā atsvaidzināt sienas: iekārtošanas kontrolsaraksts

Mūsu parocīgais iekārtošanas padomu kontrolsaraksts sniedz visu, kas tev nepieciešams, lai izveidotu profesionāļa cienīgu apdari.

“Es gatavojos pārkrāsot mājokļa sienas. Kā to paveikt pareizi?”

Krāsas slānis ir viegls un izdevīgs veids, kā acumirklī atsvaidzināt telpu, taču saskaņā ar AkzoNobel veiktās aptaujas rezultātiem katrs desmitais cilvēks nevēlas veikt mājokļa iekārtošanu, jo nezina, ar ko sākt.

Mūsu parocīgais iekārtošanas padomu kontrolsaraksts sniedz visu, kas tev nepieciešams, lai izveidotu profesionāļa cienīgu apdari neatkarīgi no tā, vai krāsošanas darbus veic pirmo reizi vai esi pieredzējis iekārtotājs.

Pirms krāsošanas darbu sākšanas jāsagādā virkne dažādu instrumentu.

Būs nepieciešams

  • Krāsas bundža izvēlētajā tonī
  • Krāsas rullītis un paplāte
  • Otas — viena vidēja un viena maza
  • Maisītājs
  • Līmlente
  • Pārsegi vai plastmasas plēve (lai pārklātu mēbeles un fiksētus elementus)
  • Uzsūcošas drānas (sienas putekļu un izlijušas krāsas slaucīšanai)
  • Sastatņu kāpnes (lai piekļūtu grūti aizsniedzamām vietām)
  • Nedaudz lakbenzīna (lai notīrītu krāsas pilienus)
Lietotne Sadolin Visualizer ļauj izmēģināt dažādus krāsas toņus, pirms esi paņēmis rokās otu.

1. Izvēlies krāsu

Sienu krāsai ir milzīga ietekme uz telpas kopējo dizainu un noskaņu tajā, tādēļ ir svarīgi atrast piemēroto toni. Ja radušās grūtības izvēlēties, lietotne Sadolin Visualizer sniedz tūlītēju digitālu priekšstatu par sienas toni. Tādējādi vari izmēģināt dažādus toņus, pirms vēl esi paņēmis rokās otu.

Kad esi atradis ideālo krāsas toni, vari izmantot Sadolin krāsas kalkulatoru, lai precīzi aprēķinātu, cik daudz krāsas jāiegādājas.

Izmanto līmlenti, lai aizklātu sienu kontaktligzdas, logu rāmjus, griestu apmali, durvju furnitūru un jebkādas citas detaļas, ko nevēlies krāsot.

2. Izmanto līmlenti

Izmanto līmlenti, lai aizklātu sienu kontaktligzdas, logu rāmjus, griestu apmali, durvju furnitūru un jebkādas citas detaļas, ko nevēlies krāsot. Uzlīmē to vienmērīgā, taisnā līnijā, lai krāsojuma apmale būtu tikpat vienmērīga.

Ja mājoklī nepietiek vietas, lai no telpas iznestu visas mēbeles, pārklāj tās ar pārsegiem vai plastmasas plēvi.

3. Pārklāj

Ieteicams no telpas iznest visas mēbeles, taču, ja mājoklī nepietiek vietas, pārklāj tās ar pārsegiem vai plastmasas plēvi. Plastmasas maisiņi ir lēts un vienkāršs veids, kā pasargāt tādas detaļas kā gaismekļus.

Vienmēr noklāj pārsegu zem krāsojamās sienas daļas, turklāt ieteicams to nostiprināt ar līmlenti. Krāsas pilieni nonāk uz grīdas, lai cik arī uzmanīgi tu nestrādātu, tādēļ labāk būt piesardzīgam nekā pēc tam nožēlot.

Lai sasniegtu īpaši gludu apdari, ir būtiski pirms krāsošanas darbiem noslaucīt no sienām putekļus.

4. Noslauki no sienām putekļus

Lai sasniegtu īpaši gludu apdari, ir būtiski pirms krāsošanas darbiem noslaucīt no sienām putekļus. Parasti pietiek vienreiz noslaucīt sienas ar sausu drānu. Īpaša uzmanība jāpievērš telpas stūriem, kur var būt zirnekļu tīkli.

Šis ir piemērots brīdis, lai noslīpētu nelīdzenas vietas un izņemtu no sienām vecas naglas vai skrūves un nepieciešamības gadījumā aizpildītu atveres ar universālu špakteļmasu.

Ļauj pirmajam slānim nožūt un, ja nepieciešams, uzklāj nākamo. Ja vēlies pilnībā mainīt toni, var būt nepieciešams arī trešais krāsas slānis.

5. Sāc krāsot

Krāsotām sienām parasti nav nepieciešams izmantot gruntskrāsu, tādēļ vari vērt vaļā krāsas bundžu.

Sajauc krāsu ar maisītāju un ielej nedaudz krāsas rullīša paplātē. Ar vidēja izmēra otu nokrāso sienas malējos 10 cm, nokrāsojot arī līmlentes malas. Nokrāso pārējo sienas daļu ar rullīti. Lai izveidotu gludu, vienmērīgu apdari, neuzklāj pārāk daudz krāsas uz otas vai rullīša.

Ļauj pirmajam slānim nožūt un, ja nepieciešams, uzklāj nākamo. Ja vēlies pilnībā mainīt toni, var būt nepieciešams arī trešais krāsas slānis.

Kad krāsa ir gandrīz pilnībā nožuvusi, piesardzīgi noņem līmlenti.

6. Noņem līmlenti

Kad krāsa ir gandrīz pilnībā nožuvusi, piesardzīgi noņem līmlenti. Ja gaidīsi, līdz krāsa pilnībā nožūst, noņemot līmlenti, vari noplēst arī krāsu. Tādā gadījumā vari nedaudz pielabot krāsojumu ar mazo otu.

Tas arī viss! Rezultātam vajadzētu būt gludām, pilnīgi līdzenām sienām.

7. Atkāpies un izbaudi rezultātu

Tas arī viss! Rezultātam vajadzētu būt gludām, pilnīgi līdzenām sienām, kas kalpos kā fons jaunajam interjera dizainam.

Noderīgs padoms

Izmantojot rullīti, krāso ar V vai W formas kustībām, nevis uz augšu un uz leju vai uz sāniem. Tādējādi izveidosi vienmērīgu apdari bez svītrām.

Izmēģiniet Sadolin Visualizer
Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...