Lietotne Sadolin Visualizer sniedz tūlītēju digitālu jūsu toņu ideju priekšskatījumu. Tādējādi vari redzēt iekārtošanas rezultātus, pirms vēl esi pasūtījis krāsas.

Nepieciešams atsvaidzināt sienas? Uzzini, kā izvēlieties ideālo toni ar Visualizer

Izvēlies īsto krāsas toni no daudziem un apskati nokrāsotas telpas priekšskatījumu.

“Manas dzīvojamās istabas sienu krāsa izskatās veca un izbalējusi. Vēlos izvēlēties jaunu toņu salikumu, bet nezinu, ar ko sākt. Palīdziet!”

Grūtības izvēlēties sienu krāsu? Ar tām sastopas daudzi. Gandrīz trešdaļa no mājokļu īpašniekiem, kas piedalījās AkzoNobel aptaujā, atzina, ka pareizās toņu kombinācijas izvēle bija galvenais iemesls, kas viņus atturēja no mājokļa iekārtojuma maiņas.

Toņu izvēlei nav jābūt apgrūtinošai. Ir daudz dažādu instrumentu un metožu, ko var izmantot, lai atrastu ideālo toņu paleti.

Atliek tikai pavērst viedtālruni vai planšetdatoru pret sienu, ko vēlies krāsot, izvēlēties toņus, ko vēlies izmēģināt, un ekrānā pieskarties sienām, ko vēlies krāsot.

Izmēģini krāsas pirms to iegādes

Lietotne Sadolin Visualizer sniedz tūlītēju digitālu nokrāsotās istabas priekšskatījumu. Tādējādi vari redzēt toņu salikumu, pirms vēl esi pasūtījis krāsas.

Tās lietošana ir ļoti vienkārša. Atliek tikai pavērst viedtālruni vai planšetdatoru pret sienu, ko vēlies krāsot, izvēlēties toņus, ko vēlies izmēģināt, un ekrānā pieskarties sienām, ko vēlies krāsot. Nepatīk redzētais? Izmanto lietotni, lai saskaņotu savas mīļākās šalles vai cita iemīļota priekšmeta krāsu ar līdzīgu toni Sadolin paletē.

Joprojām nezini, ar ko sākt? Ievēro šos vienkāršos toņu apvienošanas noteikumus, lai vienmēr atrastu ideālo apvienojumu.

Harmoniski toņu salikumi ir viegli realizējami. Tos var izveidot, apvienojot toņus, kas atrodas netālu krāsu ritenī — instrumentā, ko mākslinieki un dizaineri izmanto, lai redzētu, kā toņi papildina cits citu.

Harmoniski toņu salikumi

Harmoniski toņu salikumi ir viegli realizējami. Tos var izveidot, apvienojot krāsas, kas atrodas netālu krāsu ritenī — instrumentā, ko mākslinieki un dizaineri izmanto, lai redzētu, kā krāsas papildina cita citu.

Rozā, purpura un zilā toņa apvienojums ir labs harmoniska toņu salikuma piemērs, taču vari izveidot savu toņu paleti, izvēloties jebkuras krāsas, kas krāsu ritenī atrodas blakus viena otrai.

Ja vēlies radīt mierīgu un līdzsvarotu dizainu, izvēlies tikai divus vai trīs toņus un pievieno salikumam vienu akcenta krāsu. Izvēlies pieklusinātas fona krāsas.

Kurus toņus izvēlēties?

[C7.49.50] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/c74950)
[Y6.24.52] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/y62452)
[X9.11.74] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/x91174)

Dēvēti arī par papildinošiem toņu salikumiem, tos veido, apvienojot krāsas, kas atrodas pretējās krāsu apļa pusēs — sarkana un zaļa, zila un oranža, purpura un dzeltena.

Papildinoši toņu salikumi

Dēvēti arī par papildinošiem toņu salikumiem, tos veido, apvienojot krāsas, kas atrodas pretējās krāsu apļa pusēs — sarkana un zaļa, zila un oranža, purpura un dzeltena. Abas krāsas papildina viena otru, izceļot to spilgtumu.

Papildinošus toņu salikumus ir grūtāk izveidot dēļ raksturīgā kontrasta, bet iespējams radīt neticami efektīgu rezultātu. Galvenais ir izvēlēties vienu krāsas toni kā pamatu toņu salikumam un pievienot akcentus papildinošā tonī.

Piemēram, vari atdzīvināt dzīvojamo istabu ar sienām un aizkariem zilos toņus, izmantojot oranžus spilvenus un iekārtojuma elementus.

Kurus toņus izvēlēties?

[S9.30.40] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/s93040)
[F1.35.65] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/f13565)

Tā vietā, lai izmantotu krāsas, kas krāsu aplī atrodas viena pret otru, aizvieto vienu no papildinošajiem toņiem ar kādu no blakus toņiem — piemēram, sarkanu ar laima zaļu un tirkīza.

Dalīti papildinoši toņu salikumi

Ja vēlies ko sarežģītāku, vari izmēģināt dalītu papildinošu toņu salikumu.

Tā vietā, lai izmantotu krāsas, kas krāsu aplī atrodas viena pret otru, aizvieto vienu no papildinošajiem toņiem ar kādu no blakus toņiem — piemēram, sarkanu ar laima zaļu un tirkīza.

Arī šī rezultāta sasniegšanai galvenais ir nodrošināt pareizās proporcijas. Gaiši laima zaļie un tirkīza toņi radīs harmonisku fonu, ko papildinās sarkanās krāsas akcenti.

Kurus toņus izvēlēties?

[T5.49.35] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/t54935)
[E7.41.69] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/e74169)
[F7.31.80] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/f73180)

Tos mēdz dēvēt par tonālajiem toņu salikumiem, jo tie tiek veidoti, apvienojot dažādus vienas krāsas toņus.

Vienkrāsaini toņu salikumi

Tos mēdz dēvēt par tonālajiem toņu salikumiem, jo tie tiek veidoti, apvienojot dažādus vienas krāsas toņus. Iespējams, piemēram, apvienot gaiši zilas sienas ar vidēji tumši zilu dīvānu un tumši ziliem spilveniem un aizkariem.

Apvieno dažādas tekstūras un rakstus, lai toņu salikums nebūtu vienmuļš. Baltās krāsas pievienošana palīdzēs dažādot dizainu, lai tas nekļūst pārāk piesātināts vai vienveidīgs.

Kurus toņus izvēlēties?

[N8.40.21] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/n84021)
[P8.50.31] (https://www.sadolin.lv/lv/informacija-par-krasam/p85031)

Noderīgs padoms

Pēc lietotnes Visualizer izmantošanas, lai atrastu vēlamo toni (vai vairākus toņus!), ieteicams pasūtīt testera bundžu pirms iegādes. Sienu krāsa var ievērojami atšķirties dienasgaismā un mākslīgajā apgaismojumā, tādēļ nokrāso papīru un pielīmē to ar līmlenti dažādās telpas vietās, lai redzētu, kā tonis izskatās dažādā apgaismojumā.

Izmēģiniet Sadolin Visualizer